کد خبر: ۱۱۳۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۳
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور:
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه قبلاً برای برخی حیاط خلوتی وجود داشت، گفت: مسائل مالی بیش از ۲ هزار شرکت در این دولت مشخص شد.

مسائل مالی بیش از ۲ هزار شرکت در این دولت مشخص شد

به گزارش آرانیوز سیدمحمد حسینی، درباره اقدامات دولت برای برخورد با فساد، اظهار کرد: مسائل مالی بیش از ۲ هزار شرکت در این دولت مشخص شد. قبلاً برای برخی‌ها حیاط خلوتی وجود داشت، اما وقتی شفافیت به وجود آید، مفسده کمتر می‌شود. رئیس جمهور قبلاً در سازمان بازرسی کل کشور و رئیس قوه قضائیه بودند و به این مسائل اشراف دارند و به همین جهت بازرس ویژه‌ای تعیین کرده و گزارش‌ها را به جد بررسی کرده و اگر نیاز با شد، برخورد می‌کنند. مهم‌تر از این برخوردها، در دولت فرآیندها و رویه‌های فسادزا بررسی می‌شود که دیگر امکان سوءاستفاده از موقعیت‌ها نباشد و با ایجاد سامانه‌ها، روابط سالم‌تر می‌شود.

وی درباره اجرای وعده گشت ارشاد مدیران نیز گفت: هر گزارشی در این زمینه برسد، بلافاصله بررسی شده و اگر لازم باشد، برخورد می‌شود. دولت هیچ خط قرمز و ملاحظه‌ای ندارد که بی‌جهت بخواهد از افرادی دفاع کند. البته در انتخاب مدیران از ابتدا دقت می‌شود که آنها سابقه مالی خوبی داشته باشند و دنبال منافع شخصی نبوده و تمام وقت خود را وقف خدمت به مردم کنند.

حسینی با اشاره به اینکه گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور در جهت تشریح شرایط کشور برای مردم مفید است، اظهار کرد: جلسه‌ای همراه معاون اول رئیس جمهور و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس داشتیم که آنها ابهاماتی درباره تراز تجاری، تورم و نوسانات ارزی داشتند، اما وقتی برای آنها توضیحات لازم در زمینه مشکلات و اقدامات انجام شده، ارائه شد، تفاهم خوبی به دست آمد. این گفت‌وگوها و اطلاع‌رسانی‌ها می‌تواند بسیار مفید باشد.

نظرشما
آخرین اخبار