کد خبر: ۱۱۳۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۹
مسئول موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) خراسان رضوی خبر داد؛
حجت‌الاسلام جعفری با بیان اینکه رویکرد اصلی مدارس امام حسین علیه السلام تربیتی است، گفت: از سال آینده تحصیلی دانش‌آموزان حافظ قرآن کریم به صورت رایگان در این مدارس ثبت نام می‌شوند.

ثبت نام رایگان دانش‌آموزان حافظ قرآن کریم از سال جدید تحصیلی

به گزارش آرانیوز از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «مهدی جعفری» مسئول موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) خراسان رضوی با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش اظهار داشت: این سند سال‌ها در مرحله اجرا متوقف شده و بایستی از گاوصندوق مدیران برای اجرایی شدن به سطح مدارس توسعه یابد.

وی با تاکید بر اینکه مدارس الگوی صالح باید تقویت شوند و محور این مدارس نیز تربیت دانش آموز تراز انقلاب اسلامی باشد، گفت: اگر صحبت از تربیت می‌شود بدین معنا نیست که از آموزش غفلت کرد بلکه باید معلمان و مدیرانی با نگاه تربیتی بکار گرفت.

مسئول موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) خراسان رضوی تصریح کرد: واقعیت‌های جامعه و نسل جوان و نوجوان را باید در برنامه‌ریزی‌های آموزشی و تربیتی در نظر گرفت و بر اساس آنها تصمیم‌گیری کرد.

حجت‌الاسلام جعفری بیان داشت: با نگاه تربیتی، برخورداری مدارس از کادر مجرب و شناخت دقیق نسبت به مسائل دانش آموز و ارتباط با خانواده و نقش دادن به آنها می‌توان بسیاری از آسیب‌هایی که جوانان و نوجوانان را تهدید می‌کند کاهش داد.

وی بارش اطلاعات توسط دانش آموزان را که حاصل ارتباط آنها با فضای مجازی است یک فرصت دانست و یادآور شد: معلمان نیز باید سعه صدر داشته باشند و خود را همپای دانش آموزان در این فضا به روز کنند تا بتوانند پاسخگوی سئوالات احتمالی دانش آموزان باشند.

مسئول موسسه امام حسین استان خراسان رضوی تاکید کرد: آنچه نیاز امروز جامعه دانش آموزی است امیدآفرینی و تقویت هویت ملی است که این مهم می‌تواند از طریق معلمانی با نگاه تربیتی محقق شود.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار