کد خبر: ۱۱۳۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶
تیم فوتبال سپاهان در هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر به مصاف تیم مس رفسنجان خواهد رفت.
تقابل سپاهان و مس رفسنجان؛ دوئل حیثیتی

به گزارش آرانیوز از اصفهان، هفته بیست و هفتم رقابت‌های لیگ برتر، جام خلیج فارس عصر امروز  مصادف با شنبه 22 اردیبهشت با برگزاری 5 دیدار آغاز می‌شود و در یکی از این رقابت‌ها تیم فوتبال سپاهان در ورزشگاه شهدای مس به مصاف تیم مس رفسنجان خواهد رفت.

لیگ بیست و سوم به هفته‌های پایانی خود نزدیک شده و تیم فوتبال سپاهان در یکی از جذاب‌ترین دوئل‌های هفته بیست و هفتم باید به مصاف مس رفسنجان برود؛ دیداری سخت و نفس‌‌گیر که نتیجه آن تأثیر زیادی در جایگاه دو تیم در جدول خواهد گذاشت و علاوه بر سپاهان و مس، برای تیم‌های تراکتور، هوادار و ذوب‌آهن نیز حائز اهمیت است.

سپاهانی‌ها در حالی راهی رفسنجان شده‌اند که هفته گذشته مقابل استقلال خوزستان تن به تساوی خانگی دادند تا روند نتایج سینوسی این تیم در نیم‌فصل دوم همچنان ادامه داشته باشد. شاگردان مورایس از کورس قهرمانی به طور کامل کنار گذاشته شدند، با این حال فاصله 3 امتیازی تراکتور با این تیم باعث شده که زردپوشان اصفهانی برای حفظ جایگاه‌شان در جدول باید از مس امتیاز بگیرند. سپاهان در 26 هفته گذشته 14 برد، 5 تساوی و 7 شکست کسب کرده و با 47 امتیاز در رده سوم جدول ایستاده است.

در طرف مقابل مس رفسنجان در شرایطی آماده میزبانی از سپاهان می‌شود که هفته گذشته مقابل صنعت نفت آبادان با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و بهترین فرصت ممکن برای بهبود جایگاهش در جدول را از دست داد. شاگردان نویدکیا از 3 بازی آخرشان در لیگ برتر و جام حذفی هیچ بردی نداشته‌اند و از طرفی تلاش دارند تا تیم‌شان را به نیمه میانی جدول برسانند و برای حفظ و بهبود جایگاه‌شان باید از سد سپاهان عبور کنند. مس رفسنجان در 26 هفته گذشته 7‌ برد، 10 تساوی و 9 شکست به دست آورده و با 31 امتیاز در رده دهم جدول ایستاده است.

دوئل سپاهان و مس رفسنجان اگر چه از نظر امتیازی حساسیت بالایی ندارد اما برای هر دو تیم حیثیثی‌ترین بازی نیم‌فصل دوم است و حضور محرم نویدکیا و تعداد زیادی از ستاره‌های سابق سپاهان در ترکیب مس، این بازی را تبدیل به یک دوئل حیثیتی کرده است.

محرم نویدکیا اسطوره همیشگی سپاهانی‌هاست و در قامت سرمربی نیز روزهای خوبی را با زردپوشان اصفهانی پشت سر گذاشت هر چند طی دوران حضورش نتوانست هیپ قهرمانی با سپاهان کسب کند و در نهایت جایش را به مورایس داد. از طرفی مس رفسنجان در فصل جاری تعداد زیادی از ستاره‌های سابق سپاهان از جمله سجاد شهباززاده، محمد نژادمهدی، مهدی ترکمان و حسن جعفری را به خدمت گرفته و قطعا با انگیزه مضاعفی به مصاف تیم سابق‌شان خواهند آمد.

سپاهان مقابل مس رفسنجان کار سختی پیش‌رو دارد؛ روند نتایج سپاهان در نیم‌فصل دوم کاملا سینوسی بوده و تساوی مقابل قعرنشین لیگ، علاوه بر اینکه حاشیه امنیت این تیم برای کسب رده سومی را هم به خطر انداخت، باعث شد تا موج انتقادات از مورایس و شاگردانش بالا بگیرد و زردپوشان اصفهانی از نظر روحی_روانی در شرایط سختی قرار دارند. 

 از طرف دیگر زردپوشان اصفهانی باید مقابل تیمی به میدان بروند که در نیم‌فصل دوم فقط یک شکست داشته و به سختی امتیاز از دست می‌دهد؛ مسی‌ها در  نیم‌فصل دوم با نویدکیا روند رو به رشدی داشتند و از انگیزه بالایی برخوردار هستند.

سپاهان در چند هفته گذشته عملکرد چندان خوبی در حالت هجومی نداشته و مهاجمان این تیم فرصت‌سوز شده‌اند. شناخته شدن روش و سیستم بازی سپاهان برای تیم‌های مقابل و آنالیز دقیق آنها از نوع بازی این تیم، فرصت بستن کانال‌های نفوذی سپاهانی‌ها را در اختیار رقبا قرار می‌دهد و همین امر گلزنی را برای مهاجمان این تیم سخت‌تر از قبل کرده است.

از طرف دیگر ساختار دفاعی سپاهان طی دو هفته اخیر متزلزل نشان داده و این نکته می‌تواند برای مهاجمان مس رفسنجان خبر خوبی به شمار آید.

در آن سو مس رفسنجان تیم سرسخت و قلدری است که مهره‌های باکیفیت زیادی در اختیار دارد و فوتبالی فشرده و درگیرانه را به نمایش می‌گذارد. مسی‌ها در حالت هجومی با به ثمر رساندن 28 گل عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده و از توان هجومی خوبی برخوردار هستند، از طرف دیگر حضور ستاره‌هایی مانند منتظر محمد، فرشید باقری، سعید واسعی و نیما انتظاری در ترکیب مس، به نویدکیا اجازه می‌دهد تا با خیال راحتی برنامه‌هایش را پیاده کند. شاگردان نویدکیا در حالت دفاعی اما عملکرد خوبی ندارند و دریافت 30 گل در بیست و شش هفته گویای ضعف ساختار دفاعی این تیم است.

آنچه مشخص است انگیزه بالای هر 2 تیم و نیاز مبرم آنها به 3 امتیاز بازی، می‌تواند این دیدار را به یکی از جذاب‌ترین رقابت‌های هفته بیست و هفتم تبدیل کند. با این وجود باید منتظر ماند و دید که اتفاقات به نفع کدام تیم رقم خواهد خورد.

زمان مراسم معارفه مدیرعامل جدید سپاهان مشخص شد
آذربایجانی مدیرعامل باشگاه سپاهان شد

 

برترین گلزنان:

شهریار مغانلو از سپاهان با 14 گل زده برترین گلزن این بازی است.

ترکیب احتمالی مس رفسنجان:
حامد لک، محمد نژادمهدی، مجید نصیری، میثم تیموری، حسن جعفری، جلال‌الدین علی‌محمدی، محمدرضا مهدی‌زاده، عرفان شهریاری، سعید واسعی، محمدمهدی محبی و سجاد شهباززاده.

سرمربی: نویدکیا

ترکیب احتمالی سپاهان :

پیام نیازمند، میلاد زکی‌پور، رامین رضاییان، سیاوش یزدانی، هادی محمدی، امید نورافکن، محمد کریمی، برایان دابو، فرشاد احمدزاده، رضا شکاری و شهریار مغانلو

سرمربی: مورایس

تاریخچه تقابل سپاهان و مس رفسنجان در ادوار مختلف فوتبال ایران به شرح زیر است.

لیگ بیستم

مس رفسنجان یک – سپاهان 2

گل‌ها: شایان مصلح و محمدرضا حسینی(سپاهان)،محمد قاضی(مس رفسنجان)

سپاهان 5 – مس رفسنجان یک

گل‌ها: گولسیانی، محمدرضا حسینی، امید نورافکن، سجاد شهباززاده ویاسین سلمانی( سپاهان)،محمدرضا سلیمانی( مس رفسنجان)

لیگ بیست و یکم
سپاهان 2 – مس رقسنجان صفر

گل‌ها: سروش رفیعی و امید نورافکن

مس رفسنجان 3 – سپاهان یک

گل‌ها: گادوین منشاء(2 گل) محسن آذرباد(مس رفسنجان)، شهریار مغانلو(سپاهان)

لیگ بیست و دوم

مس رفسنجان صفر_سپاهان صفر

سپاهان 2_مس رفسنجان صفر

گل‌ها: شهریار مغانلو و امید نورافکن

لیگ بیست و سوم

سپاهان 4_ مس رفسنجان یک

گل‌ها: مغانلو(2 گل) رضاییان و رضا شکاری(سپاهان)، جلال‌الدین علی‌محمدی(مس رفسنجان)

جام حذفی

مرحله یک‌شانزدهم نهایی فصل 1400_1399

سپاهان 2- مس رفسنجان یک

گل‌ها: محمدرضا حسینی و گولسیانی(سپاهان)، مهدی کیانی(مس رفسنجان)

برنامه سایر بازی‌های هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال به این شرح است:

شنبه 21 اردیبهشت ماه

هوادار_پرسپولیس

شمس‌آذر_ملوان

آلومینیوم اراک_صنعت نفت آبادان

تراکتور _گل‌گهر سیرجان

دوشنبه 23 اردیبهشت ماه

ذوب‌آهن _ پیکان

استقلال خوزستان _نساجی

استقلال_فولاد


 
نظرشما
آخرین اخبار