کد خبر: ۱۱۳۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۱
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از رشد ۳۰۰ درصدی صدور اسناد واحدهای صنعتی در استان تهران خبر داد و گفت: در استان تهران ظرف مدت ۴۵ روز بالغ‌بر ۲۶۰۰ سند برای واحدهای صنعتی صادر شد.
۲۶۰۰ واحد صنعتی استان تهران سنددار شدند

به گزارش آرانیوز از ری، فرشاد مقیمی ظهر امروز در نشست با صنعتگران شهرک صنعتی شمس‌آباد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه حمایت از تولید اظهار داشت: شهرک صنعتی شمس‌آباد به‌عنوان یکی از شهرک‌های صنعتی بزرگ کشور و نمونه‌ای از 780 شهرک صنعتی کشور در سطح کشور است.

وی افزود: در مجموعه وزارت صنعت و سازمان صنایع کشور باز فعال‌سازی واحد‌های راکد است که این واحدها در کشور به وجود آمده اما به هر دلیلی از آن غفلت شده، در دستور کار داریم و برای واحدهایی اجرایی می‌شود که بازار دارند و البته نسخه‌ای هم برای واحدهایی که فاقد بازار هستند نیز داریم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت: به‌منظور جلوگیری از توقف تولید افزایش ظرفیت واحدها پیگیری می‌شود و باید توجه ویژه به افزایش ظرفیت واحدهایی که توانایی تولید دارند، داشته باشیم که در همین راستا در سال 1402 بیش از 3016 واحد صنعتی به رشد تولید رسیدند.

وی با اشاره به شناسایی 3027 شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: در سال 1402 در حدود 100 نیاز فناورانه برطرف شد و در مجموع 623 نیاز فناورانه که قبلاً به واسطه آن صنعت کشور وابسته به خارج بود؛ از طریق به هم رسانی واحدهای فناور دنبال و رفع شد.

مقیمی تصریح کرد: یکی از وظایف ما تأمین زیرساخت‌های جذب سرمایه‌گذارانی در حوزه برق و انرژی بود که با احداث نیروگاه‌های خورشیدی در این زمینه اقدام شد و در حال حاضر 19 مگاوات از سرمایه‌گذاری‌های کشور در حوزه انرژی خورشیدی است و به شبکه کشور برق می‌دهند و 6 مگاوات دیگر نیز به‌زودی به این ظرفیت اضافه و به سقف 25 مگاوات خواهیم رسید.

38 شهرک صنعتی تهران از بی‌هویتی به هویتی راهگشا رسیدند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به تجارب موفقی در همکاری با قوه قضاییه، ابراز داشت: یکی از مهمترین اتفاقات در این زمینه راه‌اندازی شعب تخصصی شورای حل اختلاف در شهرک‌های صنعتی است که منجر به حل‌وفصل 240 پرونده در این شعب تخصصی بررسی شده و جلوگیری از ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی شده است.

مقیمی در پایان خاطرنشان کرد: در استان تهران ظرف مدت 45 روز بالغ‌بر 2600 سند برای واحدهای صنعتی صادر شد که بیشتر آن‌ها سال‌ها با چالش مواجه بودند مه در زمینه صدور اسناد نسبت به مدت مشابه قبلی 300 درصد رشد را شاهد بودیم.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار