کد خبر: ۱۱۳۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۹
فرمانده سپاه مازندران از اینکه برخی از اعضای شوراهای شهر و روستا به دلایل شخصی دست به استیضاح شهرداران می‌زنند از کوتاهی دستگاه‌های نظارتی در عملکرد شوراها انتقاد کرد.
کوتاهی برخی دستگاه‌های نظارتی در عملکرد شوراها

به گزارش آرانیوز از ساری، رویداد فرهنگی «بر مدار امید» امروز با حضور جمعی از فعالان فضای مجازی، رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌های استان مازندران در سالن همایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آستانه  روز روابط‌عمومی و ارتباطات برگزار شد.

یکی از سخنرانان این برنامه، سردار سیاوش مسلمی، فرمانده سپاه استان مازندران بود که در بخشی از سخنانش  به استیضاح‌های شهرداران از سوی اعضای شورای اسلامی اشاره داشت و آنها را به نوعی تسویه حساب شخصی در زمان مانده به پایان دوره چهار ساله انتخابات شورا عنوان کرد.

وی با بیان اینکه اطلاع داریم بعضی از اعضای شورای اسلامی شهر و روستا در سال آخر فعالیت چهار ساله خود یعنی زمانی که به پایان دوره مسئولیت و نزدیک‌ شدن به انتخابات رسیده‌اند، به دنبال منافع شخصی هستند، توصیه‌هایی برای آنها داشت.

مسلمی خطاب به این دسته از شوراها گفت: به شما توصیه می‌کنم بروید بر اساس وظیفه ذاتی؛ نوکری و خدمتگزاری مردم را انجام بدهید.

وی ادامه داد: اعضای شورای شهری در کره ماه پنج تا از اعضای خانواده خودش را استخدام کرده و الان به دنبال این است که استخدام شرکتی آنها را قطعی کند و حالا که نشد، به دنبال استیضاح شهردار است.

فرمانده سپاه کربلا گفت: رسالت مردم‌داری شما این است؟ رسالت نمایندگی شما از طرف مردم این است؟ امروز توصیه می‌کنم که اعضای شوراهای شهر و روستا مدافع مردم باشید، کار مردم را انجام بدهید. مدافع منافع شخصی خودتان نباشید.

مسلمی ادامه داد: استیضاح، سوال و جابه‌جایی شهرداران حقوق واضح شوراها است و کسی نمی‌تواند تعرضی در این خصوص داشته باشد، اما بنشینید خودتان و خدای خودتان را در نظر بگیرید و ببینید در این مدت که تقریباً دی‌ماه ستادهای انتخاباتی برای شوراها و ریاست جمهوری تشکیل می‌شود آیا فرصتی باقی مانده که شهردار عوض کنید، یک شهردار جدید بیاید و با حوزه‌های مدیریتی خودش آشنا شود یا خیر؟

فرمانده سپاه کربلا بیان کرد: ما که می‌دانیم همه این استیضاح‌ها فقط منافع شخصی است و امروز این پیام واضح و شفاف را در بین رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌ها به شوراهای شهر و روستا می‌دهم و دستگاه‌های نظارتی وظیفه دارند بررسی کنند، البته که برخی از دستگاه‌ها که وظیفه نظارت بر شهرداری و شوراهای شهر و روستا را دارند در کار خودشان کوتاهی می‌کنند.

به گزارش آرانیوز، در پایان این رویداد از پایگاه اطلاع‌رسانی دومین کنگره 10 هزار و 400 شهید سرافراز استان مازندران و همچنین تولیدات گروه رسانه‌ای سپاه کربلا رونمایی شد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار