کد خبر: ۱۱۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۷
شهردار مشهد گفت: مجموعه ورزشی چند منظوره ۶ هکتاری در منطقه الهیه مشهد به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی شرق کشور با امکاناتی از جمله فضاهای ورزشی باز و سالنی، مجموعه آبی، محل اسکان و... احداث خواهد شد.
احداث بزرگترین مجموعه ورزشی شرق کشور در مشهد

به گزارش آرانیوز از مشهد، محمدرضا قلندرشریف، در آیین اختتامیه سومین جشنواره ورزشی رمضان که شب گذشته در مشهد برگزار شد، گفت: اعضای شورای شهر مشهد از برگزاری رویدادهای ورزشی حمایت ویژه‌ای دارند، قطعا برگزاری این جشنواره با حضور 8500 ورزشکار در 28 رشته ورزشی کار آسانی نبود اما با حمایت‌های شورای اسلامی شهر و تلاش همکارانم در سازمان اجتماعی و فرهنگی به ویژه معاونت تربیت‌بدنی این اقدام به ثمر نشست.

وی افزود: با توجه به حضور جوانان متخصص و ورزشکار در شورای ششم از ابتدای این دوره توجه ویژه‌ای به حوزه ورزش شده و امسال جشنواره ورزشی رمضان در رشته‌‌های جدید برگزار شد.

قلندرشریف تصریح کرد: سال گذشته تعداد زیادی مجموعه ورزشی به بهره‌برداری رسید و امسال نیز چندین مجموعه دیگر کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود.

شهردار مشهد گفت: مجموعه ورزشی چند منظوره 6 هکتاری در منطقه الهیه مشهد به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی شرق کشور با امکاناتی از جمله فضاهای ورزشی باز و سالنی، مجموعه آبی، محل اسکان و... احداث خواهد شد.

سومین دوره جشنواره ورزشی ماه رمضان، جام برکت و کرامت

معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز گفت: سومین دوره جشنواره ورزشی ماه رمضان، جام برکت و کرامت، اتفاق بزرگی بود که در شهر مشهد رقم خورد.  المپیاد ورزشی جام رمضان، از حیث کمیت و کیفیت، تعداد رشته‌ها و 8500 نفر ورزشکار، در کشور بی‌نظیر بود.

جاوید کیانی افزود: از تمام ورزشکاران مشهدی شرکت‌کننده در این رویداد فاخر و همچنین همکاران معاونت سلامت و تربیت‌بدنی شهرداری بابت تلاش‌های شبانه‌روزی که داشتند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

کیانی تصریح کرد: این اتفاق شایسته، مرهون حمایت‌های اعضای شورای اسلامی شهر و به ویژه کمیسیون‌های ورزش و جوانان و فرهنگی و اجتماعی است. جام رمضان در 3 بخش آقایان، بانوان و جانبازان و توانیابان برگزار شد که اتفاق ارزشمندی محسوب می‌شود و موجب افزایش شور و نشاط همگانی در سطح شهر مشهد خواهد شد.

معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: امیدواریم امسال، اتفاق بی‌نظیرتری را در کشور رقم بزنیم و مشهدالرضا(ع) در کنار برندسازی در حوزه ورزش، تاریخ‌ساز شود.

اتفاقات خوب در ورزش مشهد همچنان ادامه دارد

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد نیز گفت: جام رمضان، رویدادی برای احیاء روحیه نشاط، سلامت و فرهنگ پهلوانی است. این رویداد ورزشی با همت مثال‌زدنی همکاران سازمان اجتماعی و فرهنگی در رشته‌های متنوع، حال‌وهوای خاصی را در شب‌های ماه مبارک رمضان رقم زد.

مهدی ناصحی افزود: اوج رقابت‌های جام رمضان را در دهه‌های 70 و 80 شاهد بودیم اما جام رمضان امسال، فضای این دو دهه را احیاء کرد. ورزشکاران شرکت‌کننده در این رویداد، نقش‌آفرینان اصلی جام رمضان هستند چرا که هرچقدر تلاش و برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد اما با استقبال همراه نباشد، موفق نخواهیم بود.

ناصحی تصریح کرد: شورای ششم شهر مشهد، از روز اول با رویکرد توسعه نشاط عمومی و سلامت، کمیسیون ورزش و جوانان را شکل داد و این افتخارات و توفیقاتی که یکی از آن‌ها در قالب جشنواره جام رمضان، شاهد هستیم، ثمره تصمیمات همین کمیسیون بوده است. قطعا با سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته، همچنان اتفاقات متنوع ورزشی در حوزه همگانی و قهرمانی شاهد خواهیم بود.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: برگزاری جام رمضان، ویژه آقایان، بانوان، جانبازان و توان‌یابان اتفاق بی‌نظیری در سطح ملی است. حمایت و مشارکت ورزشکاران برای ادامه مسیر موفقیت‌آمیز جام رمضان، یک رکن اساسی است که آن را ارج می‌نهیم و انگیزه‌بخش است. امیدواریم اتفاقات بزرگی را برای ورزش مشهد رقم بزنیم و هر شب شاهد حداقل یک رویداد و مسابقه ورزشی در شهر باشیم‌. 

تعریف 440 پروژه زیرساختی ورزشی در بودجه 1403

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد نیز گفت: اگر در حوزه ورزش سرمایه‌گذاری نداشته باشیم، سراغ جوانان نرویم و زیرساخت ورزشی ایجاد نکنیم، برای درمان ناهنجاری‌های اجتماعی باید چندین برابر هزینه کرد.

حجت‌الاسلام حسن منصوریان افزود: مشارکت 8500 ورزشکار در جشنواره جام رمضان اتفاق بزرگی بود که در شهر مشهد رقم خورد. شهرداری، اداره کل ورزش نیست و از باب ایجاد نشاط مومنانه در شهر، زیر بار این مسئولیت می‌رویم.

وی گفت: ورزشکار مشهدی، تمام میثاق زندگی‌اش امام‌علی(ع) و ذکر و تکیه کلامش "یا علی(ع)" است و برای همین زیر بار تمام مسئولیت‌ها می‌رود. به دنبال توسعه ورزش در شهر امام‌رضا(ع) هستیم و برهمین اساس، 440 پروژه زیرساختی ورزشی را در آلبوم بودجه سال 1403 شهرداری تعریف کردیم. اغلب این پروژه‌ها، ایجاد سالن ورزشی، زمین چمن مصنوعی و استخر و ... است.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار