کد خبر: ۱۱۳۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در سال ۱۴۰۲، انجام ۷۵۸۲۵ ماموریت ارائه خدمات فوریتی پزشکی و ۳۳۵هزار و ۹۲۷ پاسخ به تماس با مرکز دسیپچ اورژانس، توسط مدیریت اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان به ثبت رسیده است.

انجام ۷۵هزار و ۸۲۵ ماموریت ارائه خدمات فوریتی پزشکی در کردستان

به گزارش آرانیوز از سنندج، حسین جعفری با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۴۰۲، تعداد ۷۵هزار و ۸۲۵ ماموریت ارائه خدمات فوریتی پزشکی به بیماران و مصدومین توسط مدیریت اورژانس پیش بیمارستان و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه، در مدت مذکور همکاران ما در مرکز دیسپچ اورژانس پاسخگوی ۳۳۵هزار و ۹۲۷ مورد تماس های تلفنی مبنی بر درخواست ارائه خدمات فوریتی یا گزارش حوادث و دریافت مشاوره های لازم بوده اند، گفت: ماموریت های مذکور که با اعزام آمبولانس همراه بوده است شامل حوادث تصادفی، غیر تصادفی، مسمومیت‌ها و بیماری‌ها بود که در کل ۵۰۳۲۲ مورد این ماموریت ها مربوط به بیماری‌ها است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به انجام ۱۵هزار و ۱۲۰ مأموریت انجام شده مربوط به حوادث تصادفی و ۱۰۳۸۳ مورد نیز ناشی از حوادث غیرتصادفی در مدت هفته گذشته، اظهار کرد: طی مأموریت‌های انجام شده تعداد ۱۴۱۵۸ مصدوم مربوط به حوادث تصادفی و ۲۹هزار و ۸۱۸ مورد ناشی از حوادث غیر رانندگی به بیمارستان‌های استان اعزام شده اند.

جعفری از ارائه خدمات فوریتی در محل حادثه به ۱۷۶۰۶ مصدوم بر اثر حوادث تصادفی و ۳هزار ۹۷۴ مصدوم دیگر به دلیل حوادث غیر تصادفی توسط نیروهای اورژانس ۱۱۵ در مدت مذکور در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: ۳هزار ۳۲۵ مورد از ماموریت های ثبت شده در این مدت مربوط به بیماری های قلبی و ۲۲۹۹ مأموریت نیز تنفسی بوده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه گفت: در مدت مذکور ۱۷۱۶ مورد مسمومیت در استان به مرکز پیام ۱۵۵ گزارش شده است که ۱۶۴ مورد ان مسمومیت با گاز مونواکسید کربن بوده است.

حسین جعفری ضمن تقدیر از مردم استان جهت همکاری موثر با پرسنل این مدیریت در جهت ارائه خدمات اورژانسی به مصدومین و بیماران گفت: متاسفانه در مدت زمان مذکر تعداد ۲۳هزار و ۸۹۷ مورد تماس تلفنی مزاحمت با اورژانس ۱۱۵ به ثبت رسیده است که می تواند در کاهش کیفیت خدمت رسانی و همچنین افزایش زمان رسیدن بر بالین بیماران تاثیرگذار باشد.

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار