کد خبر: ۱۱۳۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹
دومین یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز فارس و پیش یادواره کنگره ملی پانزه هزار شهید استان فارس پنجشنه ۲۷ اردیبهشت‌ماه با حضور دو هزار معلم برگزار می‌شود.
دومین یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز در شیراز برگزار می‌شود

به گزارش آرانیوز از شیراز، فرشید قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش فارس و رئیس کمیته برگزاری یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز استان فارس در نشستی خبری از برگزاری یادواره استانی شهدای دانش‌آموز و فرهنگی و پیش کنگره امیران، سرداران و 15 هزار شهید استان فارس در حرم احمدی و محمدی (ع) خبر داد.

وی با بیان اینکه دومین کنگره ملی پانزده هزار شهید استان فارس چهارم آبان امسال در سالروز حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت احمدبن موسی کاظم (ع) در شیراز برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز با حضور بیش از دو هزار معلم در حرم شاهچراغ (ع) علیه برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در حفظ نظام اسلامی نقش حیاتی دارد، لذا باید این نقش برای دانش‌آموزان به خوبی تبیین شود از این آنچه دنبال می‌شود، هویت بخشیدن مضاعف به مقام معلم است و با همین انگیزه و با شعار «شهدای همیشه معلم» برگزار می‌شود.

قاسمی از برگزاری پویش همیشه معلم به مدت یک ماه و دریافت هزار اثر هزار اثر در خصوص شهدای معلم پیش از برگزاری یادواره خبر داد و گفت: برگزاری نمایشگاه در روز برگزاری یادواره عبور مدعوین از آن از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی توجه به مقام شامخ معلم از یک سو و حفظ راه شهیدان را دو عامل پیش بینی برگزاری یادواره اعلام کرد و گفت: یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز با حضور با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته برگزاری یادواره شهدای معلم و دانش‌آموز استان فارس، خاطرنشان کرد برنامه یادواره شهدا برای 499 شهید معلم و 3713 دانش آموز برگزار می‌شود.

قاسمی در بخش دیگر نشست خبری را به ثبت نام دانش‌آموزان اختصاص داد و گفت: ثبت نام امسال با شعار ثبت نام مطلوب، عدالت محور و خانواده محور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ثبت نام و سجش هفتاد هزار دانش‌آموز پایه اول انجان شده است، افزود: ثبت نام پایه اول تا آخر اردیبهشت ماه ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در خصوص پرداخت هزینه هنگام ثبت نام نیز یادآور شد: طبق قانون اساسی در دوره ابتدایی و متوسط ثبت نام دانش‌آموزان رایگان است و بر اساس همین دستورالعمل در هنگام ثبت نام هیچ وجهی به جز کتاب و بیمه نباید اخذ شود.

قاسمی بیان کرد: بیش از 160 گروه بازرسی در اداره کل آموزش و پرورش بازرسی از مدارس را انجام می‌دهند و در تخلفات هنگام ثبت نام را رصد و پیگیری می‌کنند.

وی همچنین گفت: نرخ مدارس غیردولتی توسط خود استان مشخص می‌شوددر همین راستا از شهرستان‌های استان خواسته شدن نرخ‌ها را بر اساس کیفیت تعیین و ارسال کنند، نرخ‌ها پس از بررسی در شورای استان اواخر اردیبهشت مشخص می‌شود.

 
نظرشما