کد خبر: ۱۱۴۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳
شاید یک نفر فقط یک نفر از اهالی روستا پیشتر دلش شکسته و هواییِ حرم سلطان خراسان شده بود و همان دل شکسته و مشتاق کافی بود تا کاروانی از خادمان حرم امام رئوف را به دزفول و روستاهایش بکشاند و آن شهرستان سرسبز و زیبای جنوبی را معطر به عطر حرم یار کند.
روایتی از عنایت سلطان خراسان به اهالی سرزمین مقاومت؛ دزفول

به گزارش آرانیوز از دزفول، ‌‌عشق مردم سرزمین مقاومتِ ایران زمین؛ دزفول و روستاهایش به امام رضا(ع) به حدی است که ارادتمندان به آن امام همام را در گرمای 45 درجه جنوب برای استقبال از خادمین حرم مطهرش به خیابان کشانده بود.

زنان و مردان؛ کوچک و بزرگ؛ جوان و سالخورده همه آمده و جلوی مسجد روستا با شور و شعف خاصی جمع شده بودند، تا هم عشق و ارادت خالصانه خود را به امام مهربان‌شان نشان دهند و هم عطر یار را از لباس خادمین‌ش استشمام کنند.

خادمین حرم امام رضا(ع) نیز که پیام‌آور مهر سلطان خراسان بودند، به این جمع پرشور و اشتیاق پیوستند و همزمان یکی از خدام با مدیحه‌سرایی دل آنها را روانه صحن و سرای حرم مطهر و باصفای امام هشتم کرد.

زیبایی حضور سبز خادمان سلطان خراسان بیشتر آنجا رخ نمود که سرزده و بدون قرار و برنامه‌ریزی قبلی وارد یکی از روستاهای بین راه؛  روستای زاویه حمودی شدند.

حضور خادمانی که پرچم متبرک حرم امام رضا(ع) در دستانشان بود، آنچنان حال و هوای غریب و در عین حال باصفا و پرشور و اشکی به روستا بخشیده بود، که آرام آرام بغض‌ها در گلو می‌شکست و اشک‌ها روی گونه ها جاری می‌شد. 

کسی به درستی نمی‌دانست کدام یک از اهالی روستای زاویه حمودی دلش هوای امام رضا(ع) کرده و شکسته بود و با آن بهشت مطهر پیوند خورده بود، که امام رئوف خادمانش را راهی این روستا کرده بود تا بگوید که می‌شونم و می‌بینمتان؛ که دل فرستادید و خادم فرستادم، که به یادم هستید و به یادتان هستم ...هرچه و هرکه بود، حالا به برکت آن دل شکسته، زاویه‌حمودی تمام امام رضایی شده و عطر حرم یار در کل روستا پیچیده بود...

.

تحفه خادمان و کاروان زیر سایه خورشید برای اهالی زاویه‌حمودی پرچم سبز و پیام مهر سلطان خراسان بود و پذیرایی اهالی روستا از خادمان، شور و اشتیاق و اشک بود و گواراترین نوشیدنی‌ها و شیرینی‌های دست‌پخت روستایی ...
 

به گزارش آرانیوز، تصاویر بالا دریچه کوچکی رو به حضور پرشور خادمان آستان قدس رضوی در روستاهای دزفول و حضور بدون قرارقبلی کاروان زیر سایه خورشید در روستای زوایه‌حمودی است.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار