کد خبر: ۱۱۴۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۶
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:
روانشاد گفت: جشنواره ملی آواها و نواها همزمان با هفتمین روز از دهه کرامت در لرستان برگزار می‌شود.

جشنواره آواها و نواها همزمان با دهه کرامت در لرستان برگزار می‌شود

به گزارش  آرانیوز  از خرم‌آباد، «اعظم روانشاد»مدیرکل‌فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رویداد ملی آواها و نواهای رضوی همزمان با هفتمین روز از دهه کرامت، با حضور 7 گروه موسیقی محلی استان لرستان، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت‌ماه جاری در محل بوستان کیو خرم‌آباد برگزار می‌شود.

وی افزود: اجرای موسیقی مقامی رضوی طی ایام دهه کرامت در 8 استان (خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران، آذربایجان شرقی، لرستان، کردستان و خوزستان) برگزار شده و آیین اختتامیه نیز 31 اردیبهشت ماه جاری همزمان با ولادت علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد برپا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ  و ارشاد اسلامی لرستان عنوان کرد: ترویج اندیشه امامت و تحکیم نظام ولایت با محوریت شخصیت، سیره و معارف امام رضا (ع)و فرهنگ رضوی در سطح جامعه از طریق گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، شناسایی، معرفی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان برتر آثار فاخر فرهنگی، هنری و رسانه‌ای مرتبط با آن حضرت از جمله اهداف جشنواره است.

وی بیان کرد: فرآوری محتوای تولیدی جشنواره‌ جهت انتشار در رسانه‌های اجتماعی و فضای مجازی، بسط و ترویج هنرهای آوایی با محوریت فرهنگ رضوی، تعامل و تبادل هنری با اقوام ایرانی در نشر نواهای مذهبی و حمایت از موسیقی نواحی ایران به ویژه در حوزه نواها و آواهای دینی، ازدیگر اهداف این رویداد ملی است.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار