کد خبر: ۱۱۴۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۰
مدیر نفت و گاز غرب کشور با اشاره به تولید روزانه ۴۲ هزار بشکه نفت در اولین سال تأسیس این شرکت، گفت: اکنون این میزان بر اساس سیاست‌های کشور، دولت و وزارت نفت به ۱۶۵ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.
افزایش تولید به ۱۶۵ هزار در میادین نفتی غرب

به گزارش آرانیوز از ایلامف محمود نصیری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تولید روزانه 42 هزار بشکه نفت در اولین سال تأسیس این شرکت (1378)، اظهار داشت: امروز این میزان تولید بر اساس سیاست‌های کشور، دولت و وزارت نفت به 165 هزار بشکه در روز از میادین نفتی غرب کشور تحت پوشش این شرکت افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب ادامه داد: میدان گازی تنگ بیجار به عنوان تنها میدان توسعه‌ یافته غرب کشور بسیار حائز اهمیت بوده که از نظر خصوصیات سیالات بسیار خاص است.

وی خاطرنشان کرد: حدود هفت میلیون مترمکعب از میدان گازی تنگ بیجار نیز توسط این شرکت استحصال می‌شود.

نصیری با بیان اینکه صنعت نفت و گاز در گذشته کاملاً از نظر تجهیزات و نیروی راهبری، صنعتی وابسته بود، تصریح کرد: خوشبختانه امروز در این حوزه شاهد اجرای طرح های بزرگ به دست جوانان این مرز و بوم هستیم.

وی به تلاش جوانان کشورمان برای توسعه ی تنگ بیجار، گفت: تمام اقدامات در این میدان نفتی شامل مهندسی، طراحی، خرید تجهیزات و اجرا توسط جوانان کشورمان انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز غرب در ادامه به حمایت از تیم‌های ورزشی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: نفت و گاز غرب به تبع بقیه شرکت‌های زیرمجموعه نفت مناطق مرکزی و شرکت ملی نفت وظیفه تولید از میادین نفتی و گازی و توسعه میادین را دارد.

نصیری به برنامه‌های این شرکت برای توسعه میادین مانند بانکول، باباقیر و تنگ بیجار در فاز دوم اشاره کرد و افزود: مقرر شده در طول 18 ماه فاز دوم تنگه بیجار با هدف تولید گاز از هفت میلیون به 11 میلیون متر مکعب اجرا و پس از حدود یک سال دیگر این طرح مهم به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه وزارت نفت چهار شاخه اصلی شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ملی پالایش و پخش را شامل می‌شود، ابراز کرد: شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب تحت نظر شرکت نفت مناطق مرکزی و زیرمجموعه شرکت ملی نفت است و تلاش این مجموعه بر این بوده که بین توسعه و تولید هماهنگی کامل وجود داشته باشد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز غرب با اشاره به وجود یک حلقه چاه بانکول از قبل، گفت: ایجاد چاه‌های توصیفی در بانکول خاصیت توسعه میادینی این منطقه است.

وی با بیان اینکه در بابا قیر دکل مشغول حفاری است، افزود: در بانکول هم در آینده‌ای نزدیک دکل مستقر می‌شود.

بر این اساس 2 حلقه چاه توصیفی در این مناطق زده می‌شود که بر اساس مشخصات این چاه‌های توصیفی و بررسی مشخصات کامل مخزن و خصوصیات سیال این چاه‌ها حفاری کامل انجام شود.

به گزارش آرانیوز، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب در سال 1378 با تولید روزانه 42 هزار بشکه نفت فعالیت خود را آغاز کرد، میدان‌های این شرکت شامل 13 میدان توسعه یافته و 13 میدان توسعه نیافته شامل 7 میدان نفتی و 6 میدان گازی است.

 
نظرشما
آخرین اخبار