کد خبر: ۱۱۴۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۹
معاون وزیر آموزش و پرورش در سفر به سوادکوه، گفت: ۸ هزار و ۳۰۰ طرح فضای آموزشی در کل کشور در حال اجرا است و نکته قابل توجه در این طرح‌ها مشارکت ۵۰ درصدی خیرین مدرسه‌ساز است.
اجرای ۸ هزار طرح آموزشی در کشور

به گزارش آرانیوز از سوادکوه، حمیدرضا خان‌محمدی در حاشیه بازدید از برخی مدارس و فضاهای آموزشی شهرستان سوادکوه با بیان اینکه تعداد 8 هزار و 300 طرح فضای آموزشی در کل کشور در حال اجرا است، اظهار داشت: این طرح‌ها برحسب نیاز و سرانه فضای آموزشی با رویکرد هدایت که مد نظر دولت سیزدهم است توزیع شده و در جایی که سرانه آموزشی پایین هست، تعداد طرح‌ها و پروژه‌‌ها بیشتر است و نکته قابل توجه در این طرح‌ها مشارکت حدود 50 درصدی خیرین مدرسه‌ساز بوده که روند نوسازی هم سرعت بیشتری گرفته و حجم اعتبارات در حال افزایش است.

معاون وزیر آموزش و پرورش، عنوان کرد: در دو سال گذشته در دولت سیزدهم 6 هزار 900 پروژه و طرح با ظرفیت 31 هزار کلاس درس تحویل داده شده است.

وی افزود: رقم مطلوب در برنامه هفتم برای سازمان نوسازی مدارس سالی حدوداً 30 هزار کلاس است و به واسطه احکامی که در برنامه هفتم با کمک دولت و مجلس در اختیار این سازمان گذاشته شد این میزان مطلوب به زودی محقق می‌شود.

خان‌محمدی یکی از راهبردهای مردمی و عدالت محور دولت سیزدهم را بازدیدهای ریاست جمهوری عنوان و با اشاره به مشکل تراکم در کلان شهرهای استان مازندران، اظهار کرد: چالش اصلی استان مازندران سرانه مناطق شهری است که البته در مورد بهسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی در مناطق روستایی نیز مشکلاتی وجود دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با توجه به سفر دوم رئیس جمهور به مازندران، بیان کرد: رهاورد سفر دوم رئیس جمهور به مازندران جهش 8 برابری اعتبارات و مصوبات در حوزه آموزش و پرورش است و این مهم دو ساله پیش‌بینی شده و اعتبارات در دو سال تخصیص می‌یابد.
 
وی افزود: این اعتبارات و مصوبات در حوزه‌های آموزشی، ورزش دانش‌آموزی، پرورشی و توجه به اردوگاه‌ها، کودکان استثنایی و اوتیسیم، فرهنگی و اجتماعی با رقم حدود یک هزار و 650 میلیارد تومان است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، تصریح کرد: اگر بخواهیم منطقه یا استانی را قوی کنیم باید به مدرسه توجه کنیم و اصلی‌ترین رکن مدرسه نیز فضا و کاربرد است.

خان‌محمدی با اشاره به مدرسه الزهرا شهر زیراب سوادکوه که در سیل سال 1398 آسیب دیده بود، اظهار داشت : مهندسان سازمان نوسازی جزو متخصصان امر مقاوم‌سازی هستند و یکی از طرح‌های مقاوم‌سازی همین مدرسه بوده که روند کندی داشته اما با استقرار دولت سیزدهم و تخصیص اعتبارات در هفته دولت امسال تحویل داده خواهد شد و دانش‌آموزان دختر ما که اکنون در فضای نامناسبی هستند در یک مکان استاندارد تحصیل خواهند کرد و باعث رشد و پیشرفت خواهند شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در رابطه با بازدید از مدارس شهرستان سوادکوه، یادآور شد: یکی از ظرفیت‌های خوب این منطقه که باید آموزش و پرورش پای کار بیاید بحث مولدسازی است، همچون تغییر کاربری مدارسی که در بر جاده اصلی هستند، مخصوصاً هنرستان که می‌تواند محصولات خود مانند مکانیک خودرو همانجا راه‌اندازی کنند که ظرفیت بسیار خوبی است و به نظر می‌تواند رهاورد این سفر نیز باشد.

وی افزود: مولدسازی در کشور سرعت گرفته است و شهرستان سوادکوه یکی از شهرستان‌ها با ظرفیت بالا در این زمینه بوده و ما کمک خواهیم کرد تا به درآمد اختصاصی خودشان اعدادی را اضافه کنند.

خان‌محمدی با بیان اینکه ما اصلاً فروش املاک یا مدرسه نداریم و هدف ما بر این است تا املاک مازاد و بلااستفاده به بالاترین ارزش خودش برسد، گفت:در مرکز این تصمیم گرفته می‌شود و طرح‌هایی در همین نقطه به آن الحاق می‌شود که به آن بسته رونق آموزش و پرورش گفته می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، در مورد اردوگاه روستای سی‌پی شهرستان سوادکوه، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند از محل مولدسازی املاک مازاد خود در رابطه با این اردوگاه کاری انجام دهد و اگر نیازی باشد می‌توان آن را نیز در برنامه قرار داد.

 
نظرشما