کد خبر: ۱۱۴۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۱
استاندار اردبیل گفت: دومین پیست مجهز شهرستان سرعین با نام اوجور در ارتفاع ۳ هزار و ۳۵۰ متری از سطح دریا آماده بهره‌برداری است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سید حامد عاملی عصر پنجشنبه در بازدید از طرح‌های گردشگری شهرستان سرعین اظهار داشت: پیست اسکی اوجور با پوشش برف در کنار پیست آلوارس از ظرفیت خوبی جذب گردشگری به شمار می‌رود و تلاش ما بر این است تا این پیست برای فصل گردشگری امسال آماده شده و شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

وی نقش مهم پیست اسکی در توسعه گردشگری زمستانی استان و جذب گردشگران خارجی و بین‌المللی را یادآور شد و تصریح کرد: این پیست نیازمند تأمین زیرساخت‌های لازم همچون راه ارتباطی است و اعتبارات مورد نیاز نیز در این زمینه پیش‌بینی شده است.

استاندار اردبیل گفت: در پیست اسکی اوجور مشکل افت کیفیت مخابرات و ارتباطات وجود دارد که برای رفع این مشکل با تخصیص اعتبار مورد نیاز تأسیسات دکل مخابراتی خریداری و به زودی عملیات نصب آغاز می‌شود.

عاملی همچنین در بازدید از پارک آبی سرعین افزود: این پروژه نیز تا شهریور امسال به بهره‌برداری خواهد رسید تا امکان استفاده برای گردشگران فراهم آید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تکمیل پارک آبی سرعین توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حال انجام است و انتظار می‌رود امکانات مناسب در این مجموعه تفریحی فراهم آید تا گردشگران از آن بهره بگیرند.

استاندار اردبیل به تکمیل محور گردشگری اردبیل – ارجستان – سرعین اشاره کرد و ادامه داد: این راه ارتباطی کم عرض مشکلاتی را در تردد گردشگران به وجود آورده بود که با اصلاح و بهسازی آن امیدواریم ایمنی بیشتری را در این مسیر شاهد باشیم.

عاملی اضافه کرد: 150 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده تا هر چه سریعتر این محور گردشگری به بهره‌برداری برسد.

وی بیان کرد: تعریض 13 کیلومتر جاده اردبیل – ارجستان تا چهار ماه آینده به پایان رسیده و بهسازی محور بیله‌درق نیز به زودی آغاز می‌‌شود.

استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود یادآور شد: برای بهسازی جاده بیله‌درق به سمت ارجستان که جز مطالبات مردم این منطقه است اعتبار لازم پیش‌بینی شده و راهداری موظف است تا در اسرع وقت این پروژه را به سرانجام برساند.

عاملی همچنین از پل کمربندی سرعین بازدید کرده و نقش این پل را در کاهش بار ترافیکی محدوده شهر یادآور شد و گفت: امیدواریم این پروژه مهم ارتباط شهری نیز در سریعترین زمان آماده افتتاح شود.

انتهای پیام/131

 
 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار