کد خبر: ۱۱۴۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۷
رییس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: به طور همزمان با سراسر کشور اولین گفتاورد ملی نخبگان با شعار «نخبگان؛ حکمرانی دانش‌بنیان» برگزار می‌شود.
اولین گفتاورد ملی نخبگان در پهنه خلیج فارس برگزار می‌شود

به گزارش آرانیوز از شیراز، حبیب شریف با بیان اینکه اولین گفتاورد ملی نخبگان در پهنه خلیج فارس برگزار می‌شود، گفت: این رویداد رقابتی، با هدف تعامل نخبگان، مدیران و مردم برگزار خواهد شد و مخاطبین این رویداد، تمام آحاد جامعه هستند به نحوی که راه‌حلی برای چالش‌های کشور ارئه کنند.

وی افزود: گفتاورد، یک رویداد چهار مرحله‌ای است و در مرحله اول آن، شرکت‌کنندگان می‌توانند ایده‌های خود را در 5 محور اصلی شامل حوزه‌های «مالی و ارزی»، «منابع طبیعی»، «امنیت غذایی»، «نظام سلامت» و «حکمرانی هوشمند» ارائه کنند.

رییس بنیاد نخبگان استان با اشاره به اینکه این رقابت، مجموعه مناظره‌هایی برای رسیدن به چرخش‌های تحول‌آفرین است، افزود: شنیدن و تقویت ایده‌های نخبگانی، علمی‌تر کردن مدیریت کشور، افزایش تفاهم اجتماعی و رشد عمومی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این رویداد است.

شریف با اشاره به پهنه‌بندی استان‌های کشور گفت: در این رویداد، کشور به هشت پهنه برای بهتر پیش بردن فرآیند اجرایی آن تقسیم شده که استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و خوزستان در پهنه جنوب غربی کشور با عنوان «پهنه خلیج فارس» نام‌گذاری شده است.

وی با بیان مراحل شرکت در این رویداد، افزود: در مرحله اول، ایده‌های شرکت‌کنندگان در پنج محور اصلی دریافت خواهد شد و در مرحله دوم، محتوا‌های ارسالی که توسط فرد یا یک تیم آماده می‌شود که پس از یک ارزیابی اولیه، در قالب یک پوستر در نمایشگاهی به همین منظور به نمایش در خواهد آمد.

شریف یادآور شد: این نمایشگاه‌ها که در استان‌های میزبان هر 8 پهنه کشور برگزار خواهد شد، فرصتی برای انتخاب آثار برگزیده خواهد بود.

رییس بنیاد نخبگان استان با اشاره به انتخاب 8 اثر برگزیده برای هر موضوع گفت: در مرحله سوم، 8 اثر یا 8 نفر برگزیده باید تیم خود را با کمک افراد سایر تیم‌های حذف شده تکمیل کنند و سپس با اتصال به یک مربی، برای مرحله رقابتی آماده خواهند شد.

وی تأکید کرد: 3 مرحله رقابت برای تعیین تیم برنده وجود دارد که فاصله زمانی هر رقابت با مرحله بعدی، حدود 40 روز خواهد بود که خود فرصتی برای آماده شدن تیم هاست.

شریف بیان کرد: در مرحله چهارم، برای عمق‌بخشی به محتوا‌های دریافتی و همچنین برای اینکه ضمانت اجرایی پیدا کنند، ارزیابی و داوری‌ها با حضور مدیران اجرایی و اندیشمندان خبره هر موضوع انجام خواهد شد.

رییس بنیاد نخبگان فارس گفت: 4 داور در این بخش حضور دارند که 2 نفر محتوای علمی و 2 نفر الزامات اجرایی و قابلیت پیاده‌سازی را مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهند داد.

 شریف با اشاره به داور پنجم که مخاطبین متخصص آن حوزه رقابتی هست، تصریح کرد: گروه‌های تحلیل‌گر هم برای کمک به داور‌ها و تیم‌ها، در این بخش برای نقش‌آفرینی حضور خواهند داشت.

رییس بنیاد نخبگان فارس تأکید کرد: نخبگان، اساتید، دانشجویان، آموزگاران و... علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد بزرگ، تا 28 خرداد 1403 فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه‌ای که به همین منظور تدارک دیده شده به آدرس «debate.bmn.ir» ثبت‌نام و شرکت کنند.

شریف با اشاره به اینکه برگزیدگان مرحله نیمه نهایی به بعد، عضو خانه نخبگان خواهند شد، افزود: به پاس زحمات کسانی که در قبال مشکلات و مسائل کشور بی‌تفاوت نیستند، ضمن ایجاد فرصت اثرگذاری در حکمرانی برای آنان، برگزیدگان رقابت نهایی هم علاوه بر جایزه نقدی 10 میلیارد ریالی، 10 میلیارد ریال اعتبار بابت عملیاتی کردن راه‌کار‌های منتخب پرداخت خواهد شد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار