کد خبر: ۱۱۴۰۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۶
فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه خبر داد:
سردار «سپهری» از راه اندازی کولبری مجاز در دروازه «شوشمی» پاوه که مورد موافقت مرزبانی دو کشور ایران و عراق قرار گرفته است خبر داد.

بازگشایی معبر کولبری مجاز در مرز پاوه

به گزارش آرانیوز از کرمانشاه، سردار «کیاست سپهری» فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه امروز در بازدید از مرز شوشمی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: خوشبختانه راه اندازی کولبری مجاز در دروازه «شوشمی» پاوه مورد موافقت مرزبانی دو کشور ایران و عراق قرار گرفت که در اسرع وقت با همکاری سایر نهادهای مسؤول در دو استان همجوار «حلبچه و کرمانشاه» دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه معبر کولبری مجاز در دروازه شوشمی پاوه برای برخورداری مرزنشینان از حقوق و معیشت بازگشایی می‌شود، ادامه داد: هر مرزنشینی نباید در این طرح کولبری شرکت کند بلکه باید کسانی باشند که فاقد شغل بوده و درآمد ثابتی نداشته باشند و با نظارت مسؤولان محلی مشارکت داده می‌شوند.

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از این پس شاهد تردد مجاز و قانونی کوله‌بران از مجرای رسمی خواهیم بود و نباید شاهد پدیده شوم قاچاق‌بری در مرزهای غیررسمی باشیم چراکه متأسفانه هم امسال و هم در سالیان گذشته شاهد قاچاق در پوشش کولبری بودیم.

وی گفت: به سرعت با راه اندازی مجرای کولبری، ما مرزهای استان را برای تردد غیرمجاز قاچاق‌بران به طور کامل محدود و به شدت با قاچاقچیان برخورد خواهیم کرد که امنیت استان و کشور را با اقلام ضد امنیتی به خطر نیاندازند.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار