کد خبر: ۱۱۴۰۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۲
حرم مطهر احمدابن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) در شب میلاد باسعادت علی ابن موسی الرضا(ع) غرق در نور و شادی می‌شود.
جشن میلاد امام رئوف در شاهچراغ برگزار می‌شود

به گزارش آرانیوز از شیراز، حرم مطهر احمدابن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) در آستانه شب میلاد باسعادت حضرت رضا (ع) غرق در نور و شادی است.

در همین راستا حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فارس میزبان جشن‌های مردمی است.

معاون فرهنگی حرم مطهر در تشریح برنامه‌های ولادت باسعادت امام رضا علیه السلام گفت: یکشنبه 30 اردیبهشت، در شب میلاد خجسته این امام همام، بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء، حجت الاسلام شیخ علیرضا حدائق به ایراد سخن می‌پردازد و در ادامه حاج سیدمحسن بنی فاطمی، مولودی خوانی خواهد کرد.

حجت‌الله طلایی همچنین از برگزاری مراسم عقد ازدواج جمعی از جوانان در تالار پیوند آسمانی حرم مطهر خبر داد.

 دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان فارس نیز از برگزاری جشن‌های مردمی ولادت سراسر نور و رحمت حضرت امام رضا (ع) در مساجد و اماکن مذهبی استان فارس خبر داد و گفت: برنامه‌های ایام دهه کرامت به همت اصحاب مساجد برپاست.

حجت‌الاسلام حسین امیدی افزود: یازدهم ذی‌القعده از مناسبت‌های مهم مذهبی در تقویم میهن اسلامی است که با ولادت باسعادت حضرت امام رضا (ع) مصادف شده است، از همین رو همزمان با ایام دهه کرامت برنامه‌های ویژه از جمله جشن‌های مردمی به همت و همکاری ائمه جماعات، هیئت امنا، پایگاه‌های مقاومت بسیج، کانون‌های فرهنگی هنری و هیئت‌های مذهبی فعال در مساجد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال برنامه‌ها با قوت و انسجام در حال برگزاری است، گفت: کاروان‌های زیارتی به مقصد مشهد مقدس و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌های پذیرایی از عاشقان امام مهربانی‌ها نیز برپاست.

امیدی با اشاره به دیگر برنامه‌های ویژه ولادت امام رضا (ع)، افزود: برگزاری محافل انس با قرآن، جشن‌های مردمی با حضور خادمان حرم رضوی، اهدای هدیه به هم نامان امام رضا (ع) و متولدین این روز، مسابقات فرهنگی، کتابخوانی، هنری، ورزشی از دیگر برنامه‌هاست.

 دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان فارس تاکید کرد: با مشارکت و همدلی همه فعالان فرهنگی مساجد برنامه‌هایی نظیر سخنرانی ائمه جماعات، اجرای سرود، اکرام ایتام و توزیع بسته‌های کمک معیشتی و غذای گرم به تاسی از امام رئوف (ع)  در ایام دهه کرامت برگزار می‌شود.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار