کد خبر: ۱۱۴۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶
رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: با استقبال علاقمندان سومین جشنواره گلاب کلاته رودبار در شهرستان دامغان برگزار شد.

سومین جشنواره گلاب کلاته رودبار دامغان برگزار شد

به گزارش آرانیوز استان سمنان،مجتبی اکبرپور گفت: هم‌زمان با دهه کرامت سومین جشنواره گلاب شهر کلاته رودبار با استقبال گردشگران،علاقمندان و مردم و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در محل پارک تفریحی و گردشگری پیرخوشدر شهر کلاته رودبار از توابع شهرستان دامغان برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان با بیان اینکه اشاعه ترویج آداب سنت‌های ایران اسلامی و ایجاد شورونشاط اجتماعی محور، هدف اصلی این جشنواره بوده است،افزود: جشنواره گلاب می‌تواند علاوه بر زنده نگه‌داشتن آیین‌های کهن و اصیل گذشتگان با شناساندن ظرفیت‌های گردشگری شهر کلاته رودبار، گامی مؤثر در افزایش فرصت‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری گردشگری در این شهر است.

مجتبی اکبرپور گفت: بخشی از گلاب تهیه‌شده در این جشنواره نذر شستشو حرمین امامین عسکریین شده است.

او ضمن تشکر از شهرداری و شورای اسلامی شهر کلاته رودبار بابت برگزاری این جشنواره افزود: همایش پیاده‌روی، اجرای موسیقی محلی و سنتی و اجرای زنده خواننده بنام ایران، حمید عسگری، اجرای گروه طنزپردازی اجرای نمایش طنز مازندرانی سید کاظم حسینی ملقب به عمو نوروز، اجرای طنزپرداز مطرح کشوری، حمید ماهی صفت و استندآپ کمدی آقای مرتضی اسماعیلی، استقرار غرفه‌های گلاب‌گیری سنتی و نمایشگاه صنایع‌دستی از برنامه‌های این جشنواره بوده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: عرضه و فروش صنایع‌دستی و محصولات محلی بخشی از این جشنواره است که رونق اقتصادی منطقه و اشتغال پایدار روستایی را به دنبال دارد.

کلاته رودبار در فاصله ۴۲ کیلومتری شهر دامغان در دامنه کوهستان البرز واقع‌شده است. آب‌وهوای آن از ویژگی‌های کوهستانی برخوردار است. زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل باعث شده تا این شهر و ییلاق آن به یکی از زیباترین جاذبه‌های سمنان تبدیل شود.

 

نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار