کد خبر: ۱۱۴۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳
جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور، "وحدت، هماهنگی و برائت" را شعار اربعین ۱۴۰۳ اعلام کرد.
شعار اربعین ۱۴۰۳ ؛

به گزارش آرانیوز از مشهد، مجید نامجو امروز در گردهمایی روسای ستادهای توسعه و بازسازی عتبات عالیات سراسر کشور با موضوع برگزاری باشکوه‌تر اربعین حسینی سال جاری که در زائر سرای آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: این همایش با شعار «وحدت، هماهنگی و برائت» برگزار می‌شود و امیدواریم این شعار تا پایان اربعین 1403 در وجود همه ما نهادینه شود.

 نامجو در ادامه به تشریح مفهوم هر یک از این سه واژه پرداخت و بیان کرد: وحدت به معنای یکپارچگی و همدلی، هماهنگی به معنای هم‌سو و هم‌راستا بودن و برائت به معنای دوری از تفرقه و نفاق است.

جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور تأکید کرد: برای برگزاری یک اربعین موفق، نیازمند وحدت، هماهنگی و برائت بین همه خادمین و زائران هستیم.

توسعه زیرساخت‌های اربعین، شرط تحقق شعار کرامت، امنیت و سلامت زائران

مشاور رئیس ستاد مرکزی اربعین نیز گفت: توسعه زیرساخت‌های اربعین، شرط اساسی تحقق شعار کرامت، امنیت و سلامت زائران است.

حسن پلارک با اشاره به رشد روزافزون زائران اربعین حسینی، تصریح کرد: امسال جمعیت زائران ایرانی اربعین به شش میلیون نفر خواهد رسید و در طول سال نیز میلیون‌ها نفر به عتبات عالیات مشرف می‌شوند و با افزایش تعداد زائران، نیاز به توسعه زیرساخت‌های اربعین نیز به طور فزاینده‌ای احساس می‌شود.

مشاور رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقدامات قابل توجهی برای توسعه زیرساخت‌های اربعین انجام شده است، گفت: اما این اقدامات کافی نیست و باید با سرعت بیشتری در این زمینه کار کرد و توسعه زیرساخت‌های اربعین، شرط اساسی تحقق شعار کرامت، امنیت و سلامت زائران باشد.

پلارک به برخی از پروژه‌های در حال انجام برای توسعه زیرساخت‌های اربعین اشاره کرد و ادامه داد: در نجف اشرف، پروژه توسعه حرم امام علی (ع) در حال انجام است و در کربلا نیز پروژه توسعه حرم امام حسین (ع) و حرم حضرت عباس (ع) در حال اجراست.

وی از زائران و خادمان اربعین خواست که با صبر و شکیبایی، نارسایی‌های موجود در زمینه زیرساخت‌ها را تحمل و به مسئولان در این زمینه کمک کنند.

وحدت و انسجام خادمین، رمز موفقیت اربعین

مشاور رئیس ستاد مرکزی اربعین، بر لزوم وحدت و انسجام خادمین برای برگزاری اربعینی موفق تأکید کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که در رابطه با اربعین باید به آن توجه کرد، موضوع وحدت و انسجام خادمین است.

وی با بیان اینکه همه ما باید تلاش کنیم تا با همدلی و همکاری یکدیگر، اربعینی باشکوه و درخور شان زائران امام حسین (ع) برگزار کنیم، افزود: امروز ستاد مرکزی اربعین وظایف متعددی را در قبال خادمین بر عهده دارد که به طور کامل انجام شده است. به عنوان مثال، ستاد مرکزی اربعین با همکاری دولت عراق، مشکل مربوط به موکب‌ها را حل کرده است.

 پلارک با بیان اینکه ستاد مرکزی اربعین همواره در کنار خادمین خواهد بود و از آنها حمایت خواهد کرد، گفت: ما باید با وحدت و انسجام خود، اربعینی ماندگار را رقم بزنیم.

اربعین، منافع آمریکا در غرب آسیا را به خطر می‌اندازد

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی نیز با اشاره به دو نامه از آقازاده‌های علامه بهجت و علامه امینی، گفت: در این نامه‌ها، به نقش و جایگاه اربعین در حفظ و صیانت از ارزش‌های اسلامی و انقلابی اشاره شده است.

سردار غلامرضا احمدی با بیان خاطره‌ای از آیت‌الله بهجت، افزود: ایشان در یکی از ملاقات‌ها، فرمودند که اگر کسی به ما پناهنده شود، نمی‌توانیم او را پناه ندهیم.

وی در ادامه به مصاحبه‌ای از حجت‌الاسلام مصلحی، وزیر اطلاعات دولت احمدی‌نژاد، اشاره کرد و گفت: ایشان در این مصاحبه، از حضور 500 نفر از دانشمندان آمریکایی در راهپیمایی اربعین خبر داده بودند.

 رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی، با بیان اینکه این دانشمندان تحت نظر پنتاگون و سیا به ایران آمده بودند، افزود: آنها پس از شرکت در راهپیمایی اربعین، به این نتیجه رسیدند که اگر آمریکا نتواند این راهپیمایی را متوقف کند، منافع خود در غرب آسیا را از دست خواهد داد.

احمدی با اشاره به اهمیت حضور علما و بزرگان در هیئت امنای ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، گفت: وظایف اعضای هیئت امنا در برخی مقاطع 6 تا 7 سال است که به آنها ابلاغ نشده، این امر موجب شده است که کارها به خوبی پیش نرود.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار