کد خبر: ۱۱۴۱۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۱
قائم‌مقام وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرارگاه شهید آوینی باعث ایجاد شور فرهنگی و رونق فرهنگی در کف استان‌ها شده است.
قرارگاه شهید آوینی باعث رونق فرهنگی در استان‌ها شد

به گزارش آرانیوز از بیرجند، سیدمحمد هاشمی در آیین رونمایی از طرح‌های شهید آوینی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: قرارگاه شهید آوینی یک ایده برآمده از نگاه هم‌افزایی و حرکت جبهه‌ای است.

وی با اشاره به اهمیت قرارگاه شهید آوینی افزود: این قرارگاه باعث ایجاد شور و رونق فرهنگی در کف استان‌ها شده است.

قائم‌مقام وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری امروز دیگر نمی‌شود به صورت تکی کار را پیش برد و از تک تک آحاد فرهنگی جامعه کاری کارستان بر نمی‌آید. در این راستا برای اینکه یک حرکت مؤثر فرهنگی در کف میدان جامعه رخ دهد نیاز به یک حرکت قرارگاهی و همدلانه است.

وی با بیان اینکه قرارگاه شهید آوینی با این چنین نگاهی شکل گرفته، خاطرنشان کرد: در این راستا از ابتدا نگاه ما استانی بوده است.

هاشمی یادآور شد: شاید از محدود دفعاتی است که این نگاه عدالت محور فرهنگی و نگاه استانی و منطقه‌ای و کف کار عملیات فرهنگی محقق شده است. در خراسان جنوبی اتفاق خوبی رقم خورد و یک زمینه‌سازی برای همدلی و احصاء ظرفیت‌های فرهنگی و برنامه‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و قرآنی انجام شد.

قائم مقام وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استا‌ن‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در این راستا در استان بررسی‌های لازم انجام و سپس در سطح ملی نیز ما با جلسات متعددی که داشتیم تعدادی از این کارها را انتخاب و مجموع حمایت‌ها را به استان فرستادیم و در خود استان توزیع مالی و بودجه‌ای رقم خورد.

وی گفت: این نشانگر نگاه عدالت فرهنگی دولت مردمی سیزدهم است که شعار را به عمل تبدیل کرده است. 

هاشمی با بیان اینکه انشاءالله تا پایان سال این عملیات خود را در کف میدان نشان خواهد داد، اظهار داشت: با حمایت دولت و به اعتماد مجلس بودجه‌ای مصوب شد تا قرارگاه شهید آوینی با قوت بیشتری در سال جاری برقرار و مستمر باشد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی جزو استان‌های همدل و بی‌مسئله است، تصریح کرد: تاکنون عملیات‌ها و اقدامات فرهنگی خوبی در استان رقم خورده است.

قائم‌مقام وزیر و معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه بر اساس منویات مقام معظم رهبری کار خوب، خوب آغاز می‌شود، اما خوب استمرار پیدا نمی‌کند، گفت: مدیریت اصیل در استمرار کار است.

هاشمی خاطرنشان کرد: در این راستا از مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان در خواست می‌شود کمک کنند این بذرها به نتیجه منتج شود و ما به عنوان یک کار تمیز فرهنگی از آن یاد کنیم.

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار