کد خبر: ۱۱۴۱۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷
فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) گفت: بسیج دانش‌آموزی پایه و اساس همه اقشار و محلی برای پرورش نیروی تراز انقلاب است.
بسیج دانش‌آموزی مکانی برای پرورش نیروی تراز انقلاب است

به گزارش آرانیوز از شهرکرد، سردار علی‌محمد اکبری  در جلسه قرارگاه بسیج دانش‌آموزی چهارمحال و بختیاری با تأکید بر فعالیت همه قرارگاه‌های فرعی ذیل سازمان بسیج دانش‌آموزی استان، به اهمیت بسیج دانش‌آموزی اشاره کرد و اظهار داشت: بسیج دانش‌آموزی به عنوان پایه و اساس هم اقشار است.

وی افزود: حدود 40 هزار شهید فرهنگی و دانش‌آموز که بیش از  36 هزار شهید دانش‌آموز هستند، نشان‌گر نقش مهم این قشر در عرصه‌های مختلف جامعه است. معرفی شهید ظفر خالدی از استان چهارمحال و بختیاری بعنوان شهید شاخص کشور یک افتخار بزرگ برای استان است و باید در این راستا به منظور آشنایی عمومی با این شهید و الگوسازی برای همگان تلاش شود.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری شهدای شاخص را الگوی جامعه دانست و افزود: شهید شاخص به عنوان الگو معرفی می‌شود، لذا باید زوایای مختلف زندگی و سیره این شهدا را در یادواره‌های شهدا بعنوان جهاد تبیین بیان کنیم.

وی با تأکید بر اجرای یک برنامه ویژه شهید شاخص در همه مدارس، به منظور آشنایی دانش‌آموزان با الگوی زندگی شهدا گفت: برای پرورش نیروی تراز انقلاب، نیروی مؤمن و متدین باید از بسیج دانش‌آموزی شروع کنیم.

سرهنگ کرم نظری، مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری به ارائه گزارشی از برنامه‌های این سازمان پرداخت و با اشاره به معرفی شهید ظفر خالدی از استان چهارمحال و بختیاری به عنوان شهید شاخص کشوری، گفت: یادواره شهدای شهدای دانش‌آموزی به صورت شهرستانی قبل از یادواره شهید شاخص در همه شهرستان‌ها برگزار می شود.

نظری افزود: اکران فیلم آندو، زنگ ایثار و مقاومت به نام زنگ ظفر در مدارس استان، اجرای طرح های سه‌گانه شهید عزیزاللهی در مدارس ابتدایی، طرح شهید بهنام محمدی در مدارس متوسطه اول و طرح شهید فهمیده در مدارس متوسطه دوم، برگزاری دوره‌های طرح ولایت، اردوهای راهیان پیشرفت و طرح تشکیل محله اسلامی با رویکرد تحکیم پیوند بین دانش آموزان و مساجد در دستور کار سازمان بسیج دانش آموزی استان است.

وی از فعالیت هیئت‌های اندیشه ورز در حوزه های مقاومت بسیج دانش آموزی استان خبرداد و گفت: در قرارگاه جهادی علم و فناوری، 19 طرح از سوی هیئت‌های اندیشه‌ورز دانش‌آموزی تهیه شده که بسیار ارزشمند می‌باشند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان چهارمحال و بختیاری، افزود: برگزاری لیگ علمی پایا برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان، فعالیت قرارگاه جهاد تبیین، اجرای طرح شهید عجمیان و پویش یار مهربان به همراه پویش سبز علوی به منظور کاشت درخت به یاد شهدا از دیگر فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی در سطح استان است.

 

 
 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار