کد خبر: ۱۱۴۳۳۳
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۸
در مراسمی که با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد، مردم ولایتمدار بشاگرد در سوگ شهید جمهور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان به سوگ نشسته و مراسم عزاداری برگزار کردند
مردم بشاگرد به سوگ سید محرومان نشستند

به گزارش آرانیوز از بشاگرد، همزمان با تشییع و تدفین پیکر خادم الرضا شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در مشهد، عصر امروز مردم بشاگرد نیز هم‌نوا با سایر هموطنان در سوگ سید محرومان به سوگ نشستند. 

استاندار هرمزگان در این برنامه که به صورت زنده و مستقیم از شبکه خلیج فارس نیز پخش می‌شد به بیان ویژگی‌های شخصیتی آیت‌الله رئیسی پرداخت و اظهار داشت: شهید رئیسی دارای اخلاق و روحیات خاص و ویژه‌ای بود در دوران انتخابات که عرصه‌ای پر از بی‌اخلاقی است و برخی افراد برای به دست آوردن رای متوسل به هر کاری می‌شوند، اما من شاهد بودم آیت‌الله رئیسی ذره‌ای جز صدق و اخلاق کاری انجام نداد. 

وی افزود: ایشان در برابر ناملایمات صبر پیشه کرد و نخواست جامعه را ملتهب کند، تمام این کارهای شهید جمهور به خاطر مردم بود، این رجوع آیت‌الله رئیسی به مردم در واقع رجوع به گفتمان اصیل انقلاب اسلامی بود که همیشه مردم در اولویت تمام کارها قرار داشتند. 

استاندار هرمزگان، گفت: آیت‌الله رئیسی به ما یاد داد می‌توان سیاستمدار بود، اما صادق هم بود، شهید رئیسی نشان داد می‌توان در عملیات وعده صادق با اقتدار بایستی، اما در برابر آن پیرمرد روستای با تواضع بنشینی و حرفش را بشنوی، این ویژگی‌هایی بود که شهید جمهور را به نسبت به سایرین متمایز کرده بود. 

وی ادامه داد: کشور ما یک نعمت بزرگ دارد و آن نعمت ولایت‌فقیه است، اتفاقی به این مهمی که در یک پرواز رئیس جمهور و وزیر امور خارجه به شهادت برسند، اگر در هر کشوری رخ می‌داد شاهد یک زلزله سیاسی بودیم، اما با درایت مقام معظم رهبری به عنوان ولی‌فقیه و تاکیداتی که داشتند و جملات کوتاه آرامشی را در کشور ایجاد کردند. 

دوستی گفت: این اتفاق دردناک البته نشان داد هنوز افرادی که با آرمان‌های انقلاب 57 عجین هستند همچنان در دل مردم جای دارند و مردم آنها را دوست دارند، شهادت آیت‌الله رئیسی و اقدامات مردمی پس از آن نشان داد که آرمان‌های امام خمینی همچنان زنده است. 

وی تاکید کرد: راه شهید رئیسی ادامه خواهد داشت و دولت مصمم است به تاکیدات شهید جمهور عمل کند و خدمات‌دهی مضاعف به مردم در دستور کار قرار دارد، گفتمان شهید رئیسی پیشرفت توام با عدالت و مبتنی بر آرمان‌های انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری بود و ادامه خواهد یافت.

استاندار هرمزگان گفت: در دور دوم سفر ریاست جمهوری به هرمزگان، قرار بود شهید رئیسی در جمع مردم بشاگرد حاضر شود، اما به علت شرایط خاص جوی این مسئله مهم محقق نشد، ایشان در جلسه مشترک استانداران با رئیس جمهور به من گفتند سلام من را به مردم بشاگرد و هرمز ابلاغ کنید و بگویید به‌زودی خدمتتان می‌رسیم، من هم به نمایندگی از رئیس جمهور اینجا هستم تا سلام گرم وی را خدمت شما مردم شریف ابلاغ کنم. 

گفتنی است، در این مراسم مردم بشاگرد در سوگ سید محرومان به روضه‌خوانی، سینه‌زنی و ابراز ارادت به شهید جمهور پرداختند. 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار