کد خبر: ۱۱۴۵۲۴
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
رئیس سازمان صمت استان چهارمحال و بختیاری گفت: در صدد هستیم که مردم  و سرمایه‌های مردمی را در شهرستان‌ها به سوی تولید و اشتغال سوق دهیم از جمله به واگذاری معادن شهرستان‌ها در قالب تعاونی‌های تولیدی به مردم است.
واگذاری معادن چهارمحال و بختیاری در قالب تعاونی به مردم

به گزارش آرانیوز از لردگان، منصور کریم‌زاده  در جلسه هم‌اندیشی بررسی مشکلات صنایع شهرستان لردگان اظهار داشت: اگر کارخانجات موجود و دارای مجوز شهرستان لردگان چه آن‌ها که در شهرک صنعتی لردگان مجوز دارند و چه آن‌ها که در دیگر جاهای این شهرستان مجوز دارند شروع به کار کنند و در تولید و اشتغال مشارکت داشته باشند این همه نرخ بیکاری بالا نخواهد بود و تولید و کالا هم فراوان می‌شود و در چرخه اقتصاد کشور قرار می‌گیرند.

فرماندار لردگان افزود: اما متأسفانه یک تعدادی آمدند مجوزاتی گرفته‌اند و زمین از شهرک صنعتی در اختیار دارند اما کار نمی‌کنند، نه تولید دارند و نه اشتغال ایجاد کرده‌اند که این باعث نارضایتی مردم از شهرک صنعتی لردگان می‌شود.

فضل‌الله رحمتی، رئیس سازمان صمت استان در ادامه از راه‌اندازی تعدادی از واحدهای صنعتی شهرستان لردگان که مدت‌ها راکد و رها شده بود خبر داد و گفت: ما در شهرستان لردگان تا کنون شش واحد صنعتی که بعضاً هشت سال راکد بودند را راه‌اندازی کردیم و به چرخه اقتصاد کشور برگشتند و در صدد هستیم تمامی واحدهای تولیدی که مجوزات قانونی را دارند را هم پیگیری کنیم و به چرخه تولید و اشتغال برگردانیم.

وی افزود: ازجمله واحدهای تولیدی راکد در شهرک صنعتی لردگان شرکت آب راه پویان زاگرس تولیدکننده انواع لوله‌های پلی‌اتیلن در سایزهای مختلف آب‌رسانی، آب قطره‌ای و آب بارانی بوده که به مدت هشت سال رها شده بود و اکنون شاهد افتتاح و بهره‌برداری آن هستیم.

رحمتی بیان کرد: با توجه به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شد، درصدد هستیم که مردم  و سرمایه‌های مردمی را در شهرستان‌ها به سوی تولید و اشتغال سوق دهیم از جمله به واگذاری معادن شهرستان‌ها در قالب تعاونی‌های تولیدی به مردم و مشارکت مردم در تولید و اشتغال در شهرستان‌های استان اشاره کرد.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار