کد خبر: ۱۱۴۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۸
با حضور معاون امور عمرانی استاندار اردبیل و مسئولان محلی، مدرسه ۶ کلاسه تندگویان گرمی به بهره‌برداری رسید.
ایمنی ۱۸۰ دانش‌آموز در سایه افتتاح مدرسه تندگویان گرمی

به گزارش آرانیوز از اردبیل، عصر چهارشنبه در این مراسم مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل اظهار داشت: این پروژه 6 کلاسه سال 97 کلنگ‌زنی شده و عملیات احداث آن در سال 98 شروع شده است.

بهزاد محمدی‌خلفلو تصریح کرد: روند اجرایی این پروژه کند بوده و در سفر سال گذشته استاندار اردبیل و دیدارهای مردمی تاکید شد تا مدرسه تندگویان در سریعترین زمان آماده بهره‌برداری شود که ما با پیشرفت 80 درصد و انباشتی از مطالبات پیمانکاران پروژه را تحویل گرفتیم و در کوتاهترین زمان موفق شدیم این مدرسه را در بهمن ماه تحویل آموزش و پرورش دهیم.

وی گفت: در این مدرسه هم اکنون 180 دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند تا بعد از گذشت سال‌های طولانی در فضای ایمن و آرامش بخش بتوانند تحصیل خود را انجام دهند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل زیربنای این مدرسه را 800 متر مربع با محوطه‌سازی مناسب اعلام کرد و افزود: برای احداث این مدرسه 7.5 میلیارد تومان هزینه شده تا نوسازی مدارس با تجهیزات و امکانات مناسب این واحد آموزشی را تحویل آموزش و پرورش دهد.

محمدی‌خلفلو در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در شهرستان گرمی تکمیل پروژه‌‌های نیمه‌تمام مدرسه‌سازی با همراهی خیران و استفاده از ظرفیت منابع ملی، استانی و مولدسازی در حال انجام است و پیش‌بینی می‌کنیم تا مهرماه تعداد زیادی از این واحدهای آموزشی در حال احداث تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شود.

 افتتاح هفتگی مدارس در استان اردبیل 

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل نیز یاد و خاطره رییس جمهور شهید آیت‌الله رییسی را گرامی داشت و اضافه کرد: در دولت سیزدهم به بحث مدرسه‌سازی و افزایش سرانه فضاهای آموزشی در استان اردبیل توجهی جدی شده است.

سید کمال‌الدین میرجعفریان بیان کرد: قرار است در مدت چهار سال 2 هزار کلاس درس با استفاده از ظرفیت خیران، اعتبارات ملی، استانی و مولدسازی اجرایی شود که تعدادی از این واحدها در شهرستان مرزی و محروم گرمی اجرایی خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: تلاش ما بر این است تا با یک تعادل و توازن منطقه‌ای بتوانیم در گرمی و انگوت سرانه فضای آموزشی را ارتقا داده و شرایط مناسبی را برای تحصیل دانش‌آموزان مهیا کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل تصریح کرد: قرار است هر هفته یک مدرسه در سطح استان افتتاح شده و یا عملیات اجرایی آن آغاز شود تا استان اردبیل در یک برنامه چهار ساله بتواند به میانگین سرانه کشوری دست پیدا کند.

 

 
 
 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار