کد خبر: ۱۱۴۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۹
فرماندار شهرستان تنگستان با بیان اینکه تکمیل سد باهوش یکی از مطالبات کشاورزان و نخلداران شهر اهرم است، گفت: عملیات اجرایی آن در سال قبل با دستور رئیس جمهور شهید آغاز شد و برای تسریع در تکمیل آن نیاز به اعتبارات لازم از منابع ملی است.
تکمیل سد باهوش مطالبه کشاورزان و نخلداران شهر اهرم است

به گزارش آرانیوز از تنگستان، احمد لطفی صبح امروز در نشست با نماینده مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان ، شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر اهرم اظهار داشت: شهر اهرم  به عنوان یکی از شهرهای قدیمی کشور که بیش از 57 سال است شهرداری در آن ایجاد شده و با وجود اینکه پس از انقلاب اقدامات بسیار خوبی در آن صورت گرفته در حوزه زیرساخت‌های و خدمات، ولی هنوز به طرح‌های زیرساختی بیشتری نیاز دارد.

وی خدمات دولت سیزدهم و رئیس جمهور شهید را مورد ستایش قرار داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از 10 طرح متفاوت در حوزه‌های ورزشی، بهداشتی، هنری، مبلمان شهری، اقتصادی، اشتغال‌زایی و در حوزه کشاورزی، مسکن، آبرسانی انجام شده که بی‌نظیر است.

فرماندار تنگستان ادامه داد: در عرصه ذخیره‌سازی آب با احداث 2 سد خائیز و باهوش که بخشی تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفته اقدامات مهم و مؤثر انجام شده است.

لطفی با تأکید بر توجه به تخصیص اعتبارات ارزش افزوده برای تسریع در تکمیل طرح‌ها گفت: نیاز است با یک نگاه جمعی و هم‌افزایی از محل منابع ارزش افزوده شهرداری و همچنین منابع استانی و ملی به طرح‌ها توجه بیشتر شود تا نیازها و مطالبات مردم در این نقطه که به عنوان مرکز شهرستان برطرف شود.

وی تأکید کرد: در ‌دوره جدید کاری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی اهرم در زمینه طرح‌های پیشران و حوزه عمرانی شهری نیاز به توجه ویژه است.

فرماندار شهرستان تنگستان با بیان اینکه سد باهوش یکی از مطالبات کشاورزان و نخلداران شهر اهرم است اضافه کرد: عملیات اجرایی سد باهوش با دستور رئیس جمهور شهید از  سال 1402 آغاز شد و اکنون 33 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و منابع اعتباری آن در سفر دور دوم رئیس جمهور شهید افزون بر 200 میلیارد تومان مصوب شد که برای جذب و تکمیل و بهره‌برداری از آن سد نیاز به تلاش و پیگیری ویژه است.

لطفی خاطرنشان کرد: در تأمین آب شرب شهروندان شهر اهرم پیگیر هستیم که از محل سد خائیز با همکاری و هماهنگی شرکت آب و فاضلاب و شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر طرح‌های لازم تدوین و عملیاتی شود.

وی ساخت هنرستان فنی و حرفه‌ای با امکانات و تجهیزات مناسب و مدرسه حفظ قرآن در شهر اهرم را از دیگر طرح‌ها در دست پیگیری دانست و بیان کرد: در حوزه بهداشت و درمان بیمارستان امام حسین(ع) شهر اهرم گرچه در مدت 3 سال گذشته در زمینه سخت‌افزاری و نیروی انسانی تقویت شد، ولی نیاز به توجه ویژه در عرصه تجهیزات و تأمین آمبولانس و نیروی انسانی متخصص است.

 
نظرشما
آخرین اخبار