کد خبر: ۱۱۴۷۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۶
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، از صدور دو هزار و ۶۶۷ فقره سند مالکیت برای واحد‌های مسکونی روستایی استان خبر داد و گفت: این میزان بیش از ۸۲.۸ درصد واحد‌های مسکونی روستایی استان را تشکیل می‌دهد.
صدور ۲۶۶۷ سند مالکیت واحد‌های مسکونی روستایی خراسان جنوبی

به گزارش آرانیوز از بیرجند، حمید حاجی‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سند مالکیت به معنای هویت‌بخشی به املاک روستایی و شهری است. این اقدام نقش مهمی در وسعت بخشیدن به مالکیت‌های مسکونی و تجاری واقع در بافت‌های مسکونی روستا‌ها و همچنین ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در روستا‌ها و پیشگیری از نزاع مربوط به اراضی و کاهش اختلافات ملکی، جذب تسهیلات ساخت مسکن در روستاها، گسترش فیزیکی و مبتنی بر برنامه‌ریزی و بهبود کیفیت مسکن روستایی دارد.

وی، خواستار مراجعه و تثبیت مالیکت‌ها در سطح روستا‌های استان برای واحد‌های بدون سند شد و گفت: تاکنون 73 هزار و 596 جلد سند مالکیت روستایی و 11 هزار و 94 جلد سند مالکیت شهری برای شهر‌های زیر 25 هزار نفر جمعیت در استان صادر شده است. تاکنون برای بیش از 82.8 درصد واحد‌های مسکونی روستایی خراسان جنوبی سند مالکیت صادر شده که این میانگین در سطح کشور 66.4 درصد است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال جاری در زمینه صدور سند مالکیت برای واحد‌های مسکونی روستایی با رشد قابل توجهی مواجهه بوده‌ایم، گفت: از سال گذشته تاکنون و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک 2 هزار و 667 فقره سند مالکیت برای واحد‌های مسکونی روستایی و 752 جلد سند املاک واقع در محدوده شهر‌های زیر 25 هزار نفر جمعیت در سطح استان صادر شده است.

حاجی‌زاده تصریح کرد: 88 هزار و 835 واحد مسکونی در سطح روستای‌های استان براساس سرشماری سال 1395 ثبت شده است.

 

 
نظرشما
آخرین اخبار