کد خبر: ۱۱۴۷۳۷
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۰
نایب رئیس ‌مجلس با بیان اینکه مجلس حامی محیط زیست در تصویب ردیف‌های اعتباری مورد نیاز است، گفت: برخی مواقع ‌سازمان محیط زیست مظلوم واقع شده و فشارهایی ‌برای تایید برخی طرح‌ها بر این سازمان وجود دارد.
انتقاد ‌از فشار‌ بر محیط زیست برای تایید برخی طرح‌ها‌

 به گزارش آرانیوز از همدان، همایش گرامیداشت هفته حفاظت از محیط زیست با شعار "سهم من در تداوم حیات" با حضور علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم همدان در مجلس و جمعی از مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی و پرسنل اداره‌کل حفاظت از محیط‌زیست استان همدان برگزار شد.

نایب رئیس ‌مجلس شورای اسلامی در این همایش اظهار داشت: مجلس حامی محیط زیست در تصویب ردیف‌های اعتباری مورد نیاز بوده؛ البته برخی مواقع این سازمان مظلوم واقع شده و فشارهایی به محیط زیست برای تایید برخی طرح‌ها وجود دارد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی گفت: با همراهی دولتمردان توانستیم شهرک فناوری برتر که دوست‌دار محیط زیست است را به جای صنایعی مانند فولاد راه‌اندازی کنیم ضمن اینکه مدیران می توانستند صنایع فولاد پر آب بر را در همدان مستقر کنند اما به جای آن ایجاد شهرک فناوری های برتر را پیگیری کردند.

وی عنوان کرد: اجرای الگوی کشت و طرح‌هایی با پیوست محیط زیستی در استان از اقدامات خوب دولت در راستای اهمیت حفاظت از محیط زیست بوده است.

نماینده مردم ‌همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رئیس جمهور شهید حضرت آیت‌الله دکتر رئیسی برای جلب رضایت مردم، بسیار تلاش کرد اما در این مسیر برای خود چیزی نخواست تا اینکه شهادت ایشان رقم خورد.او هیچگاه توهین و تهمت ها را با توهین پاسخ نداد چرا که اخلاق مدار بود.

275 واحد تولیدی با نگاه محیط زیستی به چرخه تولید بازگشتند

استاندار همدان بر تهیه و تدوین پیوست‌های محیط زیستی برای پروژه‌های مختلف در استان تاکید کرد و گفت:275 واحد تولیدی صنعتی، معدنی و کشاورزی با نگاه محیط زیستی به چرخه تولید بازگشتند.

علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان در این همایش اظهار داشت: در استان همدان برای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف، ابتدا زمینه زیست محیطی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا پیوست محیط زیستی آن تهیه و تدوین شود.

وی بیان کرد: شبکه پایش محیط زیست استان در دولت و از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله دکتر رئیسی به همدان اجرا شد.

استاندار همدان عنوان کرد: نصب و راه‌اندازی چهار ایستگاه پایش هوای شهری، تجهیز آزمایشگاه‌های اداره‌کل محیط زیست، ادوات پایش آب و فاضلاب از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله دکتر رئیسی به همدان در آزمایشگاه‌های ملایر، رزن، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد اجرا شده است.

قاسمی فرزاد افزود: در  دولت 21 تصفیه‌خانه پساب صنعتی برای بازچرخانی آب و تصفیه 2 هزار و 500 مترمکعب در روز برای مصارف صنایع مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی گفت: با همت دولت سیزدهم هوشمندسازی و نصب دوربین‌های مداربسته در مناطق حفاظت شده لشکردر و خانگرمز انجام شد و در استان همدان 275 واحد تولیدی صنعتی، معدنی و کشاورزی با نگاه محیط زیستی به چرخه تولید بازگشتند.

 
نظرشما
آخرین اخبار