کد خبر: ۱۱۴۷۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۰
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند، گفت: به مناسبت عید سعید غدیر جشنواره جایزه بزرگ فرهنگی ورزشی غدیر با میزبانی امام‌زاده ابراهیم واقع در روستای دره ابراهیم انجام می‌شود.
برگزاری مسابقه جایزه بزرگ دو صحرانوردی در نهاوند

به گزارش آرانیوز از نهاوند، مهدی سوری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این جشنواره فرهنگی ورزشی به مدت یک روز در دوم تیرماه به صورت صبح و بعد از ظهر در روستای دره ابراهیم نهاوند برگزار و نفرات برتر جشنواره در روز عید غدیر مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: این جشنواره با کمک اهالی روستای دره ابراهیم، هیئت امنای امام زاده ابراهیم اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند، هیئت دو و میدانی بسیج رسانه شهرستان نهاوند و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد روستاهای دره ابراهیم، تکه، پایگاه بسیج و دهیاری و شورای اسلامی روستای دره ابراهیم و چند روحانی روستا مستقر در نهاوند و قم برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند، گفت: در مسابقه دو صحرانوردی که به مسافت 5 کیلومتر از حرم امام‌زاده پیر غیب تا حرم امام‌زاده ابراهیم در دو رده سنی نوجوانان و جوانان برگزار و به نفرات اول تا سوم جوایز نفیسی به صورت نقدی همراه با حکم و مدال اهدا و نفرات برتر به کمیته استعدادیابی استان همدان معرفی می‌شوند.

سوری بیان کرد: ساعت 9 صبح دوم تیرماه  ابتدا مسابقه دو صحرانوردی در رده نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود، سپس در بعد از ظهر همان روز از ساعت 15 مسابقه  شفایی حفظ و قرائت صحیح زیارت عاشور با حضور اساتید حوزه و دانشگاه نهاوند و قم زیر نظر حجج اسلام جلالوند و حسنوند و چند استاد دیگر برگزار و به 5 نفر برگزیده که امتیاز 100 را کسب کنند جایزه کمک هزینه سفر به کربلا در ایام اربعین اهدا می‌شود.

وی افزود: شیوه‌نامه آزمون شفایی قرائت صحیح و حفظ زیارت عاشورا به این شکل است که هر کس که ثبت نام کند و در آزمون شرکت کند برای او 100 امتیاز در نظر گرفته می‌شود، ولی به ازای هر یک از موارد زیر امتیازاتی از آن 100 امتیاز اولیه کسر می شود که شامل فراموشی کلمه 3 امتیاز، اعراب اشتباه 1ونیم امتیاز، فراموشی جمله 4 امتیاز برای تپق زدن امتیاز کم نمی‌شود اگر راهنمایی شود و اصلاح کند، نصف امتیاز کسر می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند بیان کرد: جوایز مسابقه دو صحرانوردی و حفظ و قرائت زیارت عاشورا روز عید غدیر در حرم امام‌زاده ابراهیم واقع در روستای دره ابراهیم به برندگان اهدا می‌شود.

 

 
نظرشما
آخرین اخبار