کد خبر: ۱۱۴۹۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۳
رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر گفت: تونل مترو اسلامشهر از ایستگاه آزادگان تا ایستگاه میدان نماز حفاری شده و فاز بعدی نیز ادامه مسیر از ایستگاه میدان نماز تا میدان قائم (عج) است.
مترو به میدان قائم (عج) اسلامشهر می‌رسد

به گزارش آرانیوز از اسلامشهر، داود حورزاده صبح امروز در هفتادمین و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی اسلامشهر، اظهار داشت: با همدلی و هم‌افزایی اعضای شورای شهر و مدیریت شهری حفاری تونل مترو از میدان نماز تا میدان قائم ادامه می‌یابد.

وی افزود: مطالعات متروی اسلامشهر به طول 15 کیلومتر از ایستگاه آزادگان با اتصال به خط 3 متروی تهران تا ایستگاه میدان قائم (عج) پیش بینی شده است که فاز نخست آن به طول 10/5 کیلومتر در دو قطعه اجرایی و حفاری تونل به اتمام رسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر با اشاره روند اجرای ریل گذاری و تجهیز روسازی تونل مترو تهران اسلامشهر تاکید کرد: قطعه نخست این مسیر به طول 905 متر اتصال ایستگاه آزادگان به خط 3 متروی تهران است که حفاری آن به اتمام رسید. قطعه دوم فاز نخست نیز از ایستگاه آزادگان تا ایستگاه میدان نماز (ورودی شهر اسلامشهر) به صورت مکانیزه حفاری شده و فاز بعدی نیز ادامه مسیر از ایستگاه میدان نماز تا میدان قائم (عج) است.

حورزاده ادامه داد: در صورت اتمام عملیات اجرایی مترو در ایستگاه میدان نماز به‌عنوان ایستگاه پایانی، بار ترافیکی پرحجمی را تا میدان قائم (خروجی اسلامشهر) شاهد خواهیم بود و شهرهای همجوار هم از نعمت این ناوگان ریلی بهره مند نمی‌شوند.

وی با بیان اینکه ادامه عملیات اجرایی حفاری تونل مترو با قرارگاه خاتم الانبیا منعقد می‌شود، تصریح کرد: عدم خروج دستگاه TBM و ادامه حفاری مکانیزه مترو تا میدان قائم صرفه اقتصادی داشته و مردم شهرهای جنوب غرب استان تهران می‌توانند در صورت تأمین اعتبار و تکمیل و تجهیز مترو، در شهر خودشان سوار مترو شده به هر نقطه تهران سفر کنند.

حورزاده گفت: شهرداری اسلامشهر به‌عنوان مجری پروژه مترو تهران اسلامشهر باید هزینه‌های ریل گذاری و روسازی و تجهیز خط مترو و احداث ایستگاه میدان نماز را به اتمام برساند و می‌طلبد برای ادامه مسیر تا میدان قائم و تأمین منابع مالی مسئولان استانی و شهرهای همجوار یاری رسانند.

کمبود فضای آموزشی در اسلامشهر/ تأمین سرانه آموزشی ضروریست

رئیس پارلمان شهری اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون تمام هزینه‌های حفاری تونل مترو و عملیات اجرایی احداث ایستگاه مترو میدان نماز به همت اعضای شورای اسلامی شهر اسلامشهر و مجموعه مدیریت شهری و مسئولین شهرستان اسلامشهر از منابع داخلی تأمین شده است.

 

 
نظرشما
پربازدیدها
آخرین اخبار