کد خبر: ۱۱۴۹۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۶
با حضور علیرضا مهاجری، معاون زراعت وزیر جهادکشاورزی و به مناسبت هفته جهاد کشاورزی ۴ طرح در حوزه دامداری و گوساله پرواری در فامنین به بهره برداری رسید.
۴ طرح دامداری و گوساله پرواری با ظرفیت ۹۰۰ رأس افتتاح شد

به گزارش آرانیوز از همدان، با حضور مهندس علیرضا مهاجری، معاون زراعت وزیر جهادکشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، فرماندار فامنین، معاونان و مدیران سازمان جهاد کشاورزی‌ به مناسبت هفته جهاد کشاورزی چندین طرح در فامنین افتتاح شد.

طرح توسعه گوساله پرواری روستای امیرآباد فامنین

طرح توسعه گوساله پرواری روستای امیرآباد با استفاده از دانش فنی و بهبود مدیریت دام، با ظرفیت 250 رأس و حدود دو برابر ظرفیت اسمی در حال فعالیت است.

نژاد دام این واحد، هلشتاین و سیمینتال است و سالانه 145 تن گوشت تولید می‌کند، طرح توسعه این واحد با ظرفیت 90 رأس و با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریال همچنین اشتغالزایی مستقیم چهار نفر در سومین روز از هفته جهاد کشاورزی افتتاح شد.

تکمیل ظرفیت دامداری گاو شیری

تکمیل ظرفیت دامداری گاو شیری روستای امیرآباد فامنین نیز با استفاده از دانش فنی و بهبود مدیریت دام، با ظرفیت 200 رأس اجرا شده است. در این واحد سالانه 550 تن شیر تولید می‌شود، تکمیل ظرفیت این واحد با سرمایه گذاری 62 میلیارد ریال همچنین اشتغالزایی 16 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم افتتاح شد.

 طرح توسعه گوساله پرواری

طرح توسعه گوساله پرواری روستای امیرآباد فامنین نیز با ظرفیت 250 راس و حدود دو برابر ظرفیت اسمی در حال فعالیت است. نژاد دام این واحد، هلشتاین و سیمینتال است و سالانه 145 تن گوشت تولید می‌کند، طرح توسعه این واحد با ظرفیت 90 راس و با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریال همچنین اشتغالزایی مستقیم 4 نفر افتتاح شد.

تکمیل ظرفیت دامداری گاو شیری

همچنین در سومین روز از هفته جهاد کشاورزی تکمیل ظرفیت دامداری گاو شیری این روستا با ظرفیت 200 راس اجرا شد، در این واحد سالانه 550 تن شیر تولید می‌شود، تکمیل ظرفیت این واحد با سرمایه گذاری 62 میلیارد ریال همچنین اشتغالزایی 16 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، افتتاح شد.

 
 
 
نظرشما
آخرین اخبار