کد خبر: ۱۱۵۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان گفت: بهره برداری رسمی از ۴ پروژه شرکت برق منطقه ای خراسان با اعتباری بالغ بر ۱۰ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال در قالب طرح یادگار ابراهیم صورت گرفت.
بهره‌برداری از ۴ پروژه شرکت برق منطقه‌ای خراسان

به گزارش آرانیوز از مشهد،حسین محمودی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: با هدف پاسخگویی به رشد بار بالای کلان شهر مشهد ، افزایش قابلیت اطمینان شبکه ، کاهش ریسک بهره برداری شبکه و کاهش ضریب بهره برداری پست 400 کیلوولت زکریا، پروژه افزایش ظرفیت پست 400 کیلوولت زکریا در شرکت برق منطقه ای خراسان در سال 1402در دستور کار قرار گرفت و در کمترین زمان ممکن در سال 1403با ظرفیت 2.315 مگاولت آمپر و با اعتبار بالغ بر 4500 میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

وی ارزش روز پروژه را 4800 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود:پروژه احداث پست 132 کیلوولت فرهنگ که در سال 1399 آغاز شده بود با همت کارشناسان و متخصصان خبره این شرکت با هدف تأمین رشد بار بالای منطقه وکیل آباد مشهد، کاهش تلفات شبکه کاهش بار پست های تربیت و دانشجو ، با ظرفیت 2.50 مگاولت آمپر در طرح یادگار ابراهیم و با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان درباره دستاوردهای این شرکت خاطرنشان کرد:پروژه افزایش ظرفیت پست 132 کیلوولت کاویان با هدف تأمین بار متقاضیان صنعتی در شهرک صنعتی کاویان، پاسخگویی به رشد بار شهرک صنعتی کاویان، کاهش تلفات شبکه ، کاهش ریسک بهره برداری شبکه و افزایش قابلیت اطمینان شبکه با ظرفیت 1.30 مگاولت آمپر انجام شده است این پروژه از سال 1401 در دستور کار شرکت برق منطقه ای خراسان قرار گرفته و با اعتبار بالغ بر 760 میلیارد ریال در طرح یادگار ابراهیم به بهره برداری رسمی رسید.

محمودی تصریح کرد:همچنین پروژه افزایش ظرفیت پست 132 کیلوولت گلشهر که از جمله پروژه هایی است که با عنوان طرح یادگار ابراهیم در شرکت برق منطقه ای خراسان افتتاح شد.

وی اظهار کرد: پاسخگویی به رشد بار منطقه گلشهر مشهد، کاهش بارگذاری ترانسفورماتورهای موجود پست، کاهش تلفات شبکه ،کاهش ریسک بهره برداری شبکه از جمله اهدافی بودند که این پروژه در سال 1402 در دستور کار این شرکت قرار گرفت و اکنون با ظرفیت 1.10 مگاولت آمپر و با ارزش روز با اعتبار 600 میلیارد ریالی افتتاح شد.

 مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان خاطرنشان کرد: این پروژه ها با هدف تأمین برق مطمئن و پایدار شهر مشهد و خدمت رسانی به زائرین و مجاورین آقا علی ابن موسی الرضا (ع) با همت کارشناسان متخصص شرکت برق منطقه ای خراسان در کمترین زمان ممکن انجام شده است.

محمودی افزود: ارتقای ظرفیت پست 400کیلوولت زکریا به 630 مگا ولت آمپر از طریق تأمین2 دستگاه ترانسفورماتور 315 مگاولت آمپر ساخت شرکت ایران ترانسفو برای اولین بار در شرق کشور ظرف مدت 6 ماه صورت پذیرفت.طرح مذکور ، جایگزین طرح افزایش ترانس سوم با ظرفیت 200 مگا ولت آمپر شده و بالغ بر 1200میلیارد ریال صرفه جویی در پی داشته است، تجهیزات بکار رفته در این طرح بطور کامل ساخت داخل کشور است.

وی گفت:پروژه های مذکور نقش به سزایی در گذر موفق از پیک بار سال 1403و تأمین برق مطمئن شهر مشهد و خدمت‌رسانی به زائرین و مجاورین حضرت ثامن الحجج (ع) دارد.

 مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان عنوان کرد: بهره برداری رسمی از 4 پروژه شرکت برق منطقه ای خراسان با اعتباری بالغ بر 10 هزار و 660 میلیارد ریال در قالب طرح یادگار ابراهیم صورت گرفت. 

 

 
نظرشما
آخرین اخبار