کد خبر: ۱۱۵۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۱
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اجرا پویش جهادی چله خدمت همزمان با عید سعید قربان در استان، گفت: در این راستا در نقاط مختلف استان بوشهر پایگاه‌های جمع‌آوری نذورات به‌صورت حضوری و غیرحضوری ایجاد و مردم از این پویش استقبال باشکوه کردند.
استقبال بوشهری‌ها از پویش جهادی چله خدمت

عباس روشن در گفت‌وگو با آرانیوز در بوشهر،با تبریک عید سعید قربان از اجرا طرح ذبح عظیم همزمان با این عید بزرگ در نقاط مختلف استان خبر داد و اظهار داشت: همزمان با عید قربان در سراسر استان بوشهر طرح ذبح عظیم در قالب چله خدمت اجرا شد.

وی برگزاری پویش چله خدمت را به یاد شهید جمهور حضرت آیت‌الله رئیسی دانست و بیان کرد: در راستای سنت حسنه قربانی دادن و اطعام علوی این طرح اجرایی شد و مردم متدین گوشت‌های قربانی را به دست نیازمندان می‌رسانند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با اشاره به مشارکت مردم نیکوکار و خیر در ارائه خدمات به نیازمندان و مددجویان خاطرنشان کرد: در اجرا طرح ذبح بزرگ 179 پایگاه مرکز نیکوکاری و دفاتر این نهاد در سطح استان، نذورات و یا دام زنده برای ذبح و کمک به نیازمندان ایجاد شده است.

روشن با بیان اینکه همه نذورات و گوشت‌های قربانی جمع‌آوری شده بین نیازمندان و مددجویان با اولویت مناطق محروم توزیع می‌شود گفت: با هماهنگی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر، سردخانه برای انجماد گوشت‌های قربانی مهیا شده و پس از 24 ساعت و با رعایت موازین بهداشتی گوشت‌ها در اختیار نیازمندان به ویژه در مناطق محروم استان گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مردم مؤمن استان بوشهر سال گذشته 11 میلیارد تومان نذورات خود را به نیازمندان هدیه کردند، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال این رقم افزایش قابل توجهی داشته باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر اضافه کرد: نذورات جمع‌آوری شده با اولویت سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بدسرپرست و بیماران صعب‌العلاج توزیع می‌شود.

 

 
نظرشما
آخرین اخبار