کد خبر: ۱۱۵۲۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۱
نماینده ولی فقیه در استان همدان، گفت: هیچ کس طرفدار حفظ تحریم نیست، اما باید تحلیل صحیحی برای رفع آن داشت.
امام جمعه همدان: تحلیل صحیح عامل رفع تحریم‌ها است

به گزارش آرانیوز از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی ظهر امروز در همایش شکوه هجرت و تقدیر از جهادگران و طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی استان همدان، اظهار داشت: عده‌ای که می‌گویند برای تحریم باید مذاکره کرد تحلیل غلطی است. تحلیل درست این است که چگونه باید تحریم رفع شود.

وی افزود: یک راه نداشتن اقتصاد مقاومتی است که تجربه موفقی نبود و راهکار جواب نداد چرا که طرف مقابل منطق مذاکره را نمی‌داند و راهکار دوم اجرا و عمل به اقتصاد مقاومتی است که در این صورت طرف مقابل با افزایش توان اقتصادی کشور حاضر خواهد شد تحریم‌ها را بردارد. 

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان،  گفت: در 3 سال گذشته در دولت خدمت رئیس جمهور شهید با توجه به این ‌که تحریم‌ها برداشته نشد اتفاق‌های مناسب در کشور رخ داد اقتصاد مقاومتی را باید جدی گرفت در آن صورت فقر و محرومیت در ایران از بین خواهد رفت.

شعبانی بیان کرد: هر کجا مشکلاتی به مانند آبرسانی، ازدواج و غیره وجود داشت گروه‌های جهادی با اخلاص در خدمت به مردم مشکلات و حل کردند و این موضوع ارزشمندی برای کشور است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه انصار‌الحسین استان همدان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه در استان همدان، گفت: هفتمین استان به لحاظ اجرای طرح‌های جهادی در کشور هستیم و این طرح‌ها با کمک قرار‌گاه امام حسن مجتبی‌(ع) و  و کمک از قرار‌گاه خاتم اجرا شده است.

علی قراباغی افزود: آبرسانی در استان پیشرفت‌کاری 88.7 درصدی دارد و امروز 110 جهیزیه برای کمک به نوعروسان در این مراسم بین آنان با هدف محرومیت‌زدایی توزیع شد سال قبل3536 جهیزیه به آنان اختصاص دادیم.

وی تصریح کرد: امروز افزون برآن 2313 طرح عمرانی و آبادانی بهره‌برداری خواهد شد که شامل ساخت مخزن‌های آبرسانی، اجرا و انتقال خطوط آبرسانی، بهر‌ه‌برداری قنات‌ها، شبکه توزیع آب، چاه آب، راه روستایی مسکن و غیره است.

 
نظرشما
آخرین اخبار