کد خبر: ۱۱۵۳۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۷
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس:
«عسگری» گفت: بدون شک این پروژه قله‌ای برای پیشرفت دانش در استان گلستان خواهد شد، امیدوارم این پروژه برای استان گلستان مبارک و زمینه پیشرفت باشد، این پروژه پیچیدگی فوق‌العاده‌ای داشت، اما از همان ابتدا روحیه نه گفتن نداشتیم بلکه با بیان شروط به سمت جلو پیش رفتیم.

پتروشیمی گلستان قله‌ای برای پیشرفت در استان

به گزارش آرانیوز از گلستان، «علی‌محمد زنگانه» استاندار گلستان صبح امروز یکشنبه ۳ تیر در مراسم عقد قرارداد اجرای پروژه پتروشیمی گلستان (انعقاد قرارداد epcc احداث واحد‌های آمونیاک و اوره طرح پتروشیمی گلستان) اظهار داشت: سرانجام پس از ۳۱ ماه تلاش شبانه روزی دولت سیزدهم و دستور قاطع رئیس جمهور شهیدمان، شهید آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، همراهی و همکاری رئیس قوه قضاییه، وزرای محترم کشور، نفت و اقتصاد، توجه ویژه اعضای محترم هیات مدیره و مدیرعامل محترم شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس دکتر علی عسگری، حمایت و همراهی دلسوزانه نماینده ولی‌فقیه در گلستان و مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و دستگاه محترم قضایی بخصوص رئیس‌کل دادگستری و دادستان مرکز استان، پروژه آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی گلستان به ایستگاه پایانی رسید.

 

وی با اشاره به ماراتن ۳۱ ماهه انجام شده برای حل مشکلات این پروژه، ادامه داد: پس از حل مسائل متعدد، این پروژه که از سال ۱۳۸۵ با بیش از ۹۰ هزار سهامدار بلاتکلیف مانده بود، به نقطه نهایی و نتیجه بخش رسیده است.
استاندار گلستان گفت: تاکنون اقدامات متعددی از جمله رفع مسائل حقوقی، مهندسی و اجرایی و مطالبات قراردادی متعدد در دستور کار قرار گرفت که پیگیری‌های بی‌وقفه برای حل این مشکلات انجام شد و در نهایت با ورود هلدینگ خلیج فارس در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ به عنوان سرمایه‌گذار جدید با دستور رئیس جمهور شهید آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی و افزایش سرمایه پتروشیمی گلستان، پروژه در فاز جدیدی قرار گرفت.
زنگانه افزود: پس از حل مسائل و دغدغه‌های اصلی سرمایه‌گذار از جمله تامین و تخفیف خوراک و گاز پتروشیمی، تامین آب و برق و خوراک مورد نیاز و اجرای بخش مهندسی پروژه، مقدمات لازم برای اجرای پروژه فراهم گردید.
استاندار گلستان گفت: خدا را شاکریم امروز پس از قبول عاملیت تسهیلات ۴۸۰ میلیون یورویی پتروشیمی گلستان توسط بانک تجارت از محل صندوق توسعه ملی، تمامی مقدمات لازم فراهم گردید و امروز با امضای قرارداد پیمانکاری، پروژه در ایستگاه پایانی فاز آغاز عملیات اجرایی قرار گرفته و امیدواریم این پروژه در بازه زمانی مشخص شده به بهره‌برداری برسید.

 

همچنین در این جلسه «علی‌عسگری» مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اظهار داشت: جا دارد یادی کنیم از شهید جمهور که نقش ویژه‌ای در به نتیجه رسیدن این پروژه داشتند.
وی ادامه داد: بدون شک این پروژه قله‌ای برای پیشرفت دانش در استان گلستان خواهد شد، امیدوارم این پروژه برای استان گلستان مبارک و زمینه پیشرفت باشد، این پروژه پیچیدگی فوق‌العاده‌ای داشت، اما از همان ابتدا روحیه نه گفتن نداشتیم بلکه با بیان شروط به سمت جلو پیش رفتیم.
وی اضافه کرد: کاری که برای پتروشیمی گلستان انجام شد کار ارزشمندی بود، اگر از ظرفیت‌های گلستان درست استفاده کنیم می‌تواند تولید ثروت کند.
دکتر علی عسگری بیان کرد: امروز شرایط کشور به گونه‌ای است که اگر می‌خواهیم به توسعه برسیم باید کار جهادی، شبانه‌روزی انجام دهیم و کشور با کار‌های عادی به نتیجه نخواهد رسید.
وی افزود: من بازدید میدانی از پروژه داشتم و دیدم این پروژه چقدر مهم و موثر در توسعه منطقه است و با کمک و حمایت‌های ملی و استانی این پروژه را امروز به نقطه مطلوب رسیدیم، تمام تلاش و تاکید بر این است این پروژه طبق زمانبندی به نتیجه برسد.

 

دکتر علی‌عسگری گفت: شهید رییسی شیفته پیشرفت کشور بود و به همین دلیل پروزه پتروشیمی گلستان را به نام پتروشیمی شهید رییسی نامگذاری خواهیم کرد.
 لازم به ذکر است این پروژه فی مابین شرکت صنایع پتروشیمی گلستان و شرکت مهندسی و توسعه پتروسازه مبین و همکاران اجرایی می‌شود.
 
نظرشما
آخرین اخبار