کد خبر: ۱۱۵۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۴
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به حساسیت انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌ جمهوری، گفت: اعضای هیأت‌های اجرایی مراقب باشند تا کوچک‌ترین خدشه‌ای بر روند برگزاری انتخابات وارد نشود.
مشارکت، امنیت، رقابت و سلامت ۴ مولفه مهم انتخابات است

به گزارش آرانیوز از تبریز، تراب محمدی در نشست فرمانداران استان، افزود: نقشه راه انتخابات در چارچوب فرمایشات رهبر انقلاب بر اساس چهار مؤلفه «مشارکت»، «امنیت»، «رقابت» و «سلامت» تعریف شده و  نظرسنجی‌ها نیز حاکی از مشارکت بالای مردم در انتخابات است.

وی  با اشاره به تحرکات دشمنان و معاندان نظام برای خدشه در روند برگزاری انتخابات، گفت: فرمانداران باید با نظارت و حساسیت بیشتر بر روند انتخابات، کار را به بهترین شکل انجام دهند تا از بروز هرگونه شائبه در برگزاری انتخابات جلوگیری شود.

محمدی همچنین با اشاره به گزارش‌هایی مبنی بر افزایش قیمت برخی کالاها، گفت: فرمانداران به موضوع تنظیم بازار توجه جدی کرده و از امور جاری به‌خاطر برگزاری انتخابات غفلت نکنند.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی همچنین از برگزاری مراسم بزرگداشت اربعین شهدای خدمت در روز پنج‌شنبه 7 تیر خبر داد و گفت: مراسم رسمی اربعین شهدای خدمت در تبریز و مراغه برگزار خواهد شد.

حسن حقیقیان، دبیر ستاد انتخابات نیز در این جلسه گفت: باید همه عناصر برگزارکننده انتخابات هماهنگی لازم برای خلق  حماسه‌ای دیگر را انجام داده و بسترسازی مناسب جهت مشارکت مردم در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری صورت گیرد.

صمد عزیزی، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان نیز بر حفظ استقلال، پرهیز از جانب‌داری، رعایت اصل بی‌طرفی و اجرای قانون از سوی مجریان و دست‌اندرکاران انتخابات و اعضای هیئت نظارت  تأکید کرده و افزود: دستگاه‌های دولتی نباید از اموال دولتی بر نفع یا علیه داوطلب خاصی استفاده کنند.

نظرشما
آخرین اخبار