کد خبر: ۱۱۵۴۶۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۵
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه تخصص اقتصادی باید از ویژگی‌های رئیس‌جمهور آینده باشد، گفت: بازار یکی از اضلاع مهم جامعه است و امروز بازار نقش موثری در مدیریت اجتماعی دارد.
تخصص اقتصادی باید از ویژگی‌های رئیس‌جمهور آینده باشد

به گزارش آرانیوز ازهمدان، مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت حضرت آیت‌الله‌ سیدابراهیم رئیسی و شهدای خدمت به همراه نشست استاندار همدان با اصناف، بازاریان و معتمدین استان امروز در راستای مشارکت‌افزایی در انتخابات برگزار شد.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی در این مراسم با اشاره به اینکه بازار در طول تاریخ در ایجاد فرهنگ برای محافظت از هنجارها و ارزش‌های جامعه نقش مؤثری داشته، اظهار داشت: بازار یکی از اضلاع مهم جامعه است و امروز بازار نقش موثری در مدیریت اجتماعی دارد.

وی با بیان اینکه کشور به رییس جمهور متخصص و کارآمد نیاز دارد گفت: در انتخابات پیش رو باید فرد اصلح را به صورت تخصص‌ محور انتخاب کرد و تخصص اقتصادی باید از ویژگی‌های رئیس‌ جمهور آینده باشد تا مسیر اقتصادی جامعه در مسیر صحیح قرار گیرد.

امام جمعه همدان تاکید کرد: همچنین رییس جمهور منتخب مردم باید از مشکلات بازاریان، اصناف و تولیدکنندگان مطلع باشد در گذشته گاهی افراد با فضاسازی، مناظرات سیاسی و سیاه نمایی رای آوردند در حالی‌که توانایی اداره اقتصاد کشور را نداشتند.

شعبانی گفت: امروز در استان مشکلی در وجود برنامه برای اجرا نداریم، سند قرآنی و فرهنگی برای استان همدان تدوین شده است، اما به فرد مقتدری نیاز داریم که توانایی حرکت بدنه دولت و وزارتخانه‌ها را داشته باشد.

وی  عنوان کرد: بازاریان از عناصر اثربخش اقتصادی در کنار دولت‌ها در مدیریت جامعه هستند و در ایجاد فرهنگ نقش آفرینی کرده اند به طوری که اعتماد متقابل بازار و دولتمردان و تلفیق سیاست و اقتصاد ضروری و فاصله افتادن بین آنها آسیب‌زا است.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اسلام در ایران جهش علمی ایجاد کرد و دانشمندان و نخبگان بسیاری همچون ابوعلی‌سینا پس از اسلام به جهان معرفی شدند.

شعبانی به مردم توضیه کرد تا با بررسی و تحقیق، شخصی را برای جایگاه ریاست‌جمهوری انتخاب کنند که توانایی به حرکت درآوردن چرخ‌های اقتصاد را دارد.

وی تصریح کرد: رویکرد دولت شهید رییسی قابل دفاع بود و اگر ادامه می‌یافت بسیاری از مشکلات اقتصادی حل می‌شد امیدواریم که با انتخاب فرد اصلح راه خدمت رسانی این شهید استمرار یابد.

در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده معظم شهدا، معتمدین، بازاریان و رؤسای اتحادیه‌های اصناف استان تقدیر شد.

 
نظرشما
آخرین اخبار