کد خبر: ۱۱۵۴۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۶
مدیرکل تعزیزات حکومتی خراسان جنوبی از تشکیل ۹ هزار و ۳۹۱ فقره پرونده قاچاق کالا و ارز در استان طی سال گذشته خبر داد.
تشکیل ۹۳۹۱ پرونده قاچاق کالا و ارز در خراسان جنوبی

به گزارش آرانیوز از بیرجند، علی محدثی‌نژاد در نشست خبری با اشاره به اقدامات انجام شده طی سال گذشته اظهار داشت: در این مدت 2 هزار و 246 فقره پرونده در بخش کالا و خدمات وارد شعب تعزیرات حکومتی شده که برای 2 هزار و 239 پرونده رأی مقتضی صادر شده است و متخلفین به پرداخت 298 میلیارد ریال جزای نقد محکوم شدند.

وی با بیان اینکه 420 فقره در بخش بهداشت دارو و درمان به شعب استان ارسال شده است گفت: از این تعداد به 419 فقره رسیدگی شده و متخلفین به پرداخت بالغ‌ بر 11 میلیارد ریال جزای نقد محکوم شدند؛ در زمینه قاچاق کالا و ارز 9 هزار و 391 فقره پرونده تشکیل و 9 هزار و 357 مورد مختومه شده است و متخلفین به پرداخت 4 هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

مدیرکل تعزیزات حکومتی خراسان جنوبی، با بیان اینکه در بخش به بهداشت دارو و درمان 365 فقره پرونده تشکیل و 367 فقره مختومه شده که جرائم وصولی به میزان 9 میلیارد و 535 میلیون ریال به خزانه دولت واریز شده است تصریح کرد: یک هزار و 554 فقره پرونده به شعب اجرای احکام وارد و به یک هزار و 572 مورد رسیدگی و بالغ بر 104 میلیارد ریال جزای نقدی وصول و به خزانه دولت واریز شده است.

محدثی‌نژاد از فعالیت 893 اکیپ بازرسی در سال گذشته خبرداد و گفت: این اکیپ‌ها 3 هزار و 693 مورد بازرسی انجام داده‌اند که در این بازرسی‌ها 517 فقره پرونده تخلف تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان و به منظور جلوگیری از التهاب و سوءاستفاده سودجویان در بازار، طرح‌های نظارتی در دستورکار این اداره‌کل قرار دارد.

محدثی‌نژاد، از فعالیت 274 اکیپ گشت بازرسی درسال جاری خبرداد و گفت: در این گشت‌ها 866 مورد بازرسی انجام و 110 فقره پرونده تشکیل و رسیدگی شده است که متخلفین به پرداخت 70 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

 وی، با بیان اینکه طرح‌های نظارتی پیرامون کالاهای اساسی اعم از مرغ، تخم‌مرغ، برنج، شکر و گوشت قرمز در سطح استان برگزار شده است تصریح کرد: بیشترین فراوانی تخلف‌ها در زمینه عدم درج قیمت، گران‌فروشی و کم فروشی، و قاچاق سوخت بوده است.

مدیرکل تعزیزات حکومتی خراسان جنوبی با بیان اینکه آن دسته از واحدهای صنفی که تکرار تخلف داشته باشند پلمب می‌شوند، افزود: در سال جاری 5 مورد پلمپ واحدهای صنفی و 7 مورد نصب بنر داشته‌ایم.

محدثی‌نژاد با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال جاری 380 فقره پرونده در بخش کالا و خدمات وارد شعب تعزیرات حکومتی شده است، افزود: برای 361 پرونده رأی مقتضی صادر شده و متخلفین این حوزه به پرداخت 23 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.

 وی، با بیان اینکه در این مدت 67 فقره در بخش بهداشت دارو و درمان استان به شعب ارسال شده است تصریح کرد: از این تعداد به 63 فقره رسیدگی شده و متخلفین به پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقد محکوم شدند؛ در زمینه قاچاق کالا و ارز نیز 2130 فقره پرونده تشکیل که 2110 پرونده مختومه شده و متخلفین به پرداخت یک هزار میلیارد ریال به جزای نقدی محکوم شدند.

مدیرکل تعزیزات حکومتی خراسان جنوبی گفت: یک هزار و 494 فقره پرونده به اجرای احکام وارد و به یک هزار و 459 فقره رسیدگی شده که بالغ‌بر 755 میلیارد ریال جزای نقدی وصول و به خزانه دولت واریز شده است.

محدثی‌نژاد اظهار داشت: در سال جاری پرونده‌های بهداشت دارو و درمان نسبت به سال گذشته 13 درصد و قاچاق کالا و ارز 4 درصد کاهش، و جرائم وصولی 33 درصد افزایش داشته است.

 
نظرشما
آخرین اخبار