کد خبر: ۱۱۵۵۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹
سرلشکر سلامی در مشهد:
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما پیروز می‌شویم و این سرنوشت محور مقاومت است. ما به این وعده ایمان داریم؛ حالا می‌خواهد آمریکا در سوریه و عراق بیش از ۱۰ تریلیون دلار هم هزینه کند؛ کجا این عملیات‌های ضعیف نظامی می‌تواند ما را دچار تزلزل کند؟

ما پیروزیم و این سرنوشت محور مقاومت است

به گزارش آرانیوز از خراسان رضوی، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران در دومین کنگره جهانی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت که امروز (شنبه) با حضور مسئولان کشوری، فرماندهان رده‌های مختلف نیرو‌های مسلح و خانواده‌های معظم شهدا در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: امام‌ خمینی‌ (ره) کسی بود که روح جهاد و شهادت را در پیکره امت اسلامی جاری کرد و ماهیت واقعی دین را به دست مجاهدان منور و روشن کرد. در استمرار سیره امام راحل نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول ۳۵ سال اخیر و مقارن با پیچیده‌ترین شرایط و پرخطرترین میدان‌ها، استقامت الهی را به همه مسلمانان جهان تعلیم داده‌اند و الگوی ثبات‌قدم در فشار‌های سخت شده‌اند.

وی با اشاره به آیات ۱۱۲ و ۱۱۳ سوره مبارکه هود، افزود: انقلاب اسلامی بود که اسلام را به مجد و عظمت خود بازگرداند و سرزمین‌های اشغالی را به گورستان مستکبران تبدیل کرد. این دستور خداست که فرمود «فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ وَمَنْ تَابَ مَعَکَ وَلَا تَطْغَوْا إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ وَمَا لَکُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِیَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ» تا تأکید کند که ما مأمور به استقامت هستیم و هرگز نباید ظالمان را دوست بدانیم؛ زیرا جز خدا و خداجویان، دوستان واقعی ما نیستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم و محور مقاومت، مظاهر آشکار شجاعت و ایثار، پایه‌های شهادت، نماد‌های آزادگی و کرامت و حجت‌های خدا بر ما بودند. سیدالشهدای همه این‌ها نیز سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که چهل سال، هرگز لباس رزم و جهاد را از خود دور نکرد، همیشه در تعقیب دشمنان دین خدا بود و کار را به جایی رساند که اشقیای عالم از او عاصی شدند. ده‌ها هزار شهید بر صفحات مختلف تاریخ، کهکشانی درخشان از ستارگان پرفروغ و بی‌غروب هستند و مسیر اعزاز و اجلال را به مسلمانان نشان می‌دهند.

سرلشکر سلامی گفت: تاریخ اسلام نشان داده که راه عزت مسلمانان از مسیر جهاد و شهادت می‌گذرد. چه در طلوع اولیه خورشید اسلام زمان بعثت پیامبر (ص) و چه بعثت مجدد اسلام در افق انقلاب شکوهمند اسلامی، همه آزادگان عالم به وجود شهدای مقاومت دربرابر مستکبران افتخار کرده و آن‌ها را الگوی خود قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: غربی‌ها می‌دانند که بدون جهان اسلام، هیچ قدرتی در جهان به درجه شکوه و عظمت نمی‌رسد. به همین دلیل هم به خصوص از زمان کشف نفت در این منطقه، به گونه‌ای فضاسازی می‌کنند که با سلطه بر جهان اسلام، راه خود برای استیلا بر عالم را هموار کنند. حدود یک قرن است که از قدرت اقتصادی گرفته تا فرهنگ و مسائل اجتماعی مسلمانان تحت تأثیر عداوت قدرت‌های باطل قرار دارد و شکل‌گیری رژیم جعلی اسرائیل، نقطه اوج این تسلط شیطانی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: آن‌ها به‌سادگی دور هم می‌نشینند، قرارداد امضا می‌کنند و کشور‌های اسلامی را بین خود تقسیم می‌کنند که فقر، بیچارگی، درماندگی و عقب‌افتادگی آن روی دست مسلمانان باقی بماند. وجود رژیم صهیونیستی، سرپل سیاسی، جغرافیایی، امنیتی و نظامی بسیار خطرناک به‌نفع غرب است که منافع آنان را در این منطقه صیانت می‌کند و مثل یک خنجر زهرآلود در پهلوی جهان اسلام، مانع از وحدت و تثبیت قدرت حاکمیت مسلمانان است.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: آن‌ها سال‌ها توانستند اسلام را در ظلمت و محرومیت نگه دارند، هر کشور اسلامی را ایالت منفصلی از جغرافیای منحوس تسلط خود قرار دهند و با به‌کارگیری حکام بی‌لیاقت، رنج و خفت را به سرنوشت حتمی هر مسلمان تبدیل کردند؛ اما انقلاب اسلامی، بعثت نبوی را احیا کرد، مجد و عظمت ازدست‌رفته مسلمانان را نجات داد و پیشانی بند‌ها را بر جبین جوانان مسلمانی نشاند که خواهان رهاشدن از قید مصیبت‌ها و آزادکردن فلسطین عزیز -این عزیز فراموش‌شده اسلام- بودند. انقلاب اسلامی از همان زمان ایستاد، قدرت ساخت، جغرافیای جهان اسلام را همچون قلوب مسلمانان به‌ هم پیوند داد تا امت واحده شکل بگیرد و حاکمیت اسلام دوباره زنده شود.

وی با تأکید بر اینکه شهدای جبهه مقاومت، محصول ترویج فرهنگ توکل، مقاومت و ایستادگی هستند، گفت: در جریان یک معامله الهی، شهدای مقاومت کسانی بودند که توانستند متاع محدود زندگی دنیوی را با سعادت ابدی معاوضه کنند و روحیه‌ای به برادران و خواهران دینی خود تزریق کنند تا حتی به قیمت بذل جان، تن به معادلات مستکبران عالم ندهند. دیگر مسلمانان نمی‌خواهند سیادت غرب را بپذیرند. برای ما از مرگ بدتر است که تحت سیطره نظام سیاسی طاغوتی غرب باشیم. فلسطین امروز نماد مجسم همان کلام حضرت سیدالشهدا (ع) هستند که فرمود مرگ باعزت از زندگی ذلیلانه برتر است.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان داشت: سیرت معنوی جبهه مقاومت، شاکله فعلی جهان اسلام را تشکیل می‌دهد و این اندیشه به‌قدری جاذبه پیدا کرده که حتی دانشجویان اروپا و آمریکا مدهوش ابعاد و جوانب الهی آن هستند. جغرافیای فلسطین را امروز باید در درون قلوب همه آزادگان عالم و حتی در خیابان‌های کشور‌های اروپایی یافت.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه «ما پیروز می‌شویم و این سرنوشت محور مقاومت است»، ابراز داشت: فلسطین ادامه می‌دهد، لبنان می‌درخشد، یمن ایستاده است، افغانستان دشمنان را مفتضح کرده و سوریه بدخواهان اسلام را فراری داده است. همه این‌ها، عبرت‌های بزرگ تاریخ هستند و ثابت می‌کنند که مقاومت جواب می‌دهد؛ چون وعده خداست. ما به این وعده ایمان داریم. همان آمریکایی که در سوریه و عراق بیش از ۱۰ تریلیون دلار هزینه کرد، همه سرمایه خود را آورد تا مسلمانان را تسلیم کند. علاوه بر این، ما را در طرح ارعاب نظامی قرار داد، اما چه زمان این عملیات‌های ضعیف نظامی می‌تواند ما را دچار تزلزل کند وقتی مجاهدان اسلام، باور به وعده الهی داشته باشند؟

 
نظرشما
آخرین اخبار