کد خبر: ۱۱۵۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۷
استاد عالی حوزه علمیه قم با تاکید بر تمرکز دانشگاه رضوی نسبت به خروجی طلبه مبلغ برای مساجد و حضور در بین مردم، نسبت به اداری شدن طلاب برای تامین معیشت و حضور در کارهای دولتی انتقاد کرد.
انتقاد آیت الله سبحانی از ورود طلاب حوزه به کارهای دولتی

به گزارش آرانیوز از مشهد، آیت الله سبحانی در دیدار با حجت الاسلام جهانگیری، رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی که صبح امروز در  مدرسه علمیه نواب برگزار شد با بیان اینکه با مجموعه دانشگاه رضوی بیگانه نیستم و از ابتدای تاسیس در جریان بودم و سالهای اول به دعوت مرحوم آیت الله طبسی در اینجا تدریس داشتم، گفت: از اینکه سطوح حوزوی در این دانشگاه تدریس می‌شود این یک مجوز برای استفاده از مدارس میرزا جعفر و خیرات خان است.

وی افزود: دشمن فعلی ما وهابیت است تحصیل کرده های دیوبندی در پاکستان که الگوی دوم وهایت در اینجا هستند بیخ گوش شما فعالیت دارند بنابراین لازم است یک دوره عقاید وهابیت اینجا از ریشه و مسائل بحث و بررسی شود.

آیت الله سبحانی بیان کرد: یک روز کسروی و یک روز حزب توده را آوردند و الان تمام نیروهای عربستان در کشور دنبال مسائل وهابیت برای از بین بردن وحدت اسلامی هستند تا از سوی دیگر پایگاهی در دنیا برای خود بسازند هرجا پا گذاشتند مسلمانان را متفرق کردند.

این مرجع تقلید عنوان کرد: یک شاخه به عنوان مسائل وهابیت که حدود 25 مسئله مهم است را در یک جزو آموزش داده تا خلاء امروز در این زمینه پاسخ داده شود.

استاد عالی حوزه علمیه قم با تاکید بر تمرکز دانشگاه نسبت به خروجی طلبه مبلغ برای مساجد و حضور در بین مردم، نسبت به اداری شدن طلاب برای تامین معیشت و حضور در کارهای دولتی انتقاد کرد.

وی با اشاره به قدرت عجیب خراسانی ها در بیان و خطابه که نعمتی از سوی خداست، از نبود افراد شاخص و فعال همچون سبقه قدیم خراسانی ها در این زمینه، انتقاد کرد و بیان داشت: در قم همچنین شده که خیلی از افراد جذب ادارات دولتی و موسسات می شوند و از تبلیغ و حضور در مساجد بازمانده اند.

آیت الله سبحانی گفت: روزگاری در تهران برای به دست گرفتن یک مسجد بین چند نفر بحث بود اما اکنون نماز صبح که هیچ، برای نماز شب گاهی مساجد بدون امام جماعت هستند.

در ادامه این نشست رئیس دانشگاه رضوی از وجود رشته تحصیلی تبلیغ به صورت رسمی و نیز برنامه های علمی فرهنگی در مرکز معرفت و مهارت دانشگاه نسبت به آموزش های لازم در زمینه تبلیغ برای آماده سازی طلاب جهت حضور در عرصه تبلیغ  خبر داد.

وی افزود: بیش از 350 نفر طلاب و خروجی های دانشگاه رضوی در زمینه تبلیغ و حضور در مساجد و بیان معارف برای مردم فعالیت دارند جدا از این نیز بسیاری از آنها در کسوت امام جمعه در سطح کشور به امر تبلیغ دین مشغول هستند.

 
نظرشما
آخرین اخبار