کد خبر: ۱۱۵۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۹
رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به مشارکت ۳۳ درصدی استان تهران در انتخابات، گفت: در استان تهران ۱۰ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۷۴۳ نفر واجد شرایط رأی داشتیم و ۳ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۲۶۴ برگه رأی تعرفه مصرفی داشتیم.
حضور بیش از ۳ میلیون نفر تهرانی در انتخابات

به گزارش آرانیوز از استان تهران، سیدعباس جوهری با ارائه گزارش برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان تهران اظهار داشت: با وجود تهدیدها ،هیچ مورد امنیتی در خلال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری استان تهران نداشتیم و در سلامت و امنیت کامل مردم حاضر شدند و انتخابات برگزار شد.

وی گفت: در انتخابات اسفندماه در 200 روز کارها را انجام دادیم اما در این بازه 40 روزه باید کار انتخابات ریاست جمهوری را انجام می دادیم و با کمک همه مسئولان این امر صورت پذیرفت و انتخابات در سلامت کامل برگزار شد.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه در استان تهران 10 میلیون و 199 هزار و 743 نفر واجد شرایط رأی داشتیم، تصریح کرد: 3 میلیون و 366 هزار و 264 برگه رای تعرفه مصرفی داشتیم و مشارکت در استان تهران 33 درصد بود.

جوهری بیان کرد: استان تهران همیشه کمترین مشارکت را در ادوار مختلف داشته اما در این دوره در استان تهران حضور مردم رشد مثبت داشت و یک درصد افزایش را شاهد بودیم که باید از مردم عزیز در این خصوص تقدیر و تشکر کنیم.

وی ادامه داد: در فرآیند انتخابات 800 بازرس عادی و 80 بازرس ویژه و دادگستری و دادستانی در استان تهران فعال بودند و تلفن 45500 برای گزارش تخلفات اعلام شد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه 500 شعبه سیار برای سرای سالمندان و بیمارستان ها و ... پیش بینی شده بود، افزود: 450 گزارش در روز انتخابات داشتیم که اهم آن ها برای صندوق‌های سیار بود.

جوهری عنوان کرد: در خصوص تبلیغات محیطی اطراف شعب گزارش داشتیم، تبلیغات غیر قانونی در روز انتخابات، تبلیغات در فضای مجازی و رفتار مجریان برگزاری انتخابات هم گزارش شد که برای همه این موارد بازرسان اعزام و موضوعات بررسی شد.

وی با بیان اینکه 40 مورد از استان های دیگر تماس داشتیم که ارجاع شد، گفت: بازرسی ها و سخت گیری ها حاصل تلاش مجریان امر انتخابات بود که از 5 صبح حضور داشتند و بر اساس آمار شاید برای اولین بار تمام صندوق‌ها راس ساعت 8 شروع به کار کردند و نتیجه نظارت‌ها و مانورها بود و البته تجربه 2 انتخابات نزدیک نیز به کمکمان آمدند.

معاون استاندار تهران ابراز کرد: امر انتخابات در استان تهران سخت است و با 18 استان برابری می‌کند با این وجود به موقع صندوق ها بازگشایی شد و به موقع اطلاعات ارسال شدند و هیچ مشکل و موردی در این خصوص نداشتیم.

جوهری با بیان اینکه برگزاری مرحله دوم انتخابات در بازه زمانی مختصر، کار جهادی و انقلابی می خواهد، تصریح کرد: فرآیند دور دوم آغاز شده و تدارک و پشتیبانی و تعرفه‌ها تهیه شده که فردا دریافت می‌شوند.

وی ادامه داد: باید در چند روز باقی مانده کارها شبانه روزی دنبال شود و طی 4 ماه اخیر چهارمین انتخابات را برگزار خواهیم کرد، در تبلیغات مناظره خواهیم داشت که جلسات برگزار می شود و در استان هم پیشنهاداتی داده ایم که از طرفیت ستادها استفاده شود و تا 14 تیر وقت تبلیغ است که ان‌شاءالله فضای بسیار خوبی را داشته باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به اینکه هیچ تنشی در برگزاری دور اول انتخابات استان تهران نداشتیم، تاکید کرد: از ستاد دو نامزد می خواهیم این روند ادامه‌دار باشد. موارد تخلف نظارت می‌شود تا ان‌شاءالله شاهد حضور خوب مردم باشیم.

 جوهری با بیان اینکه در این دوره متولدین 15 تیر 85 می‌توانند در دور دوم انتخابات شرکت کنند، افزود: از جمع رأی های مصرفی 96 درصد آرا صحیح و کمتر از 4 درصد هم آرای باطله بود.

وی عنوان کرد: در مجموع در استان تهران آقای پزشکیان 40 درصد آرا، آقای جلیلی 35 درصد آرا، آقای قالیباف 20 درصد و آقای پورمحمدی نزدیک 1.1 دهم درصد آرا را کسب کردند.

معاون استاندار تهران ادامه داد: 87 درصد افراد با کارت ملی و 13 درصد با شناسنامه رای دادند و افرادی که کارت ملی ندارند با شناسنامه می توانند رای دهند.

کاهش طلاق توافقی و افزایش نگران‌کننده تقاضای طلاق در تهران

وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه 1403 رای دهندگان در بازه سنی 18 تا 25 سال 361 هزار و 593 نفر که رأی اولی هم بودند و فعالیت خوبی داشتند، در انتخابات شرکت کردند.

جوهری در پایان خاطرنشان کرد: در بازه سنی 75 تا 85 سال 85 هزار نفر رأی دهنده و در بازه سنی 85 تا 95 سال نیز تعداد 16 هزار و 500 رأی دهنده و بالای 95 سال 558 نفر رأی دادند و نزدیک به 10 درصد افراد بالای 75 سال در انتخابات شرکت کردند.

 
نظرشما
آخرین اخبار