کد خبر: ۱۱۵۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸
شهردار یزد با اشاره به دو مرحله‌ای شدن چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: شهرداری یزد اقدامات قانونی خود را برای برگزاری باشکوه دور دوم انتخابات، تداوم خواهد داد.
تمهیدات شهرداری یزد برای دور دوم انتخابات

به گزارش آرانیوز از یزد، ابوالقاسم محی‌الدینی صبح امروز در نشست شورای معاونین شهرداری یزد با قدردانی از حضور پرشور مردم شهر دارالعباده در دور اول انتخابات ریاست جمهوری، گفت: شهرداری یزد با توجه به برگزاری دور دوم انتخابات در روز جمعه آینده، وظایف و اقدامات قانونی خود در جهت هرچه باشکوه برگزار شدن این رویداد بزرگ ملی را تا پایان فرایند رأی‌گیری و انتخابات انجام خواهد داد.

وی با اشاره به وظایف متعدد شهرداری‌ها در برنامه‌های ملّی، مناسبت‌های مذهبی و همچنین در زمینه انتخابات، تصریح کرد: شهرداری‌ها هم مانند دیگر دستگاه‌ها و مردم وظیفه شرعی، اخلاقی و قانونی دارند که به حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات کمک کنند.

شهردار یزد افزود: بعد از شهادت آیت‌الله رئیسی و آغاز فرایند رسمی انتخابات، شهرداری یزد در کنار دیگر دستگاه‌ها و مجموعه‌ها، فعالیت‌های متعددی از جمله فضاسازی و تبلیغات شهری، هدایت مردم از طریق تبلیغات به سمت انتخاب اصلح و زمینه‌سازی حضور باشکوه مردم در انتخابات، تأمین خودروهای اتوبوس، مینی بوس و وَن برای حمل صندوق‌های سیار شهر یزد در روز انتخابات انجام داد و سعی کرد به وظایف و کمک‌های متعددی که بر اساس قانون انتخابات از شهرداری‌ها خواسته شده است، به نحو احسنت جامه عمل بپوشاند.

محی‌الدینی با بیان این که شهرداری یزد تعداد 170 سازه در نقاط مختلف شهر برای تبلیغات انتخاباتی نامزدها در اختیار ستادهای آن‌ها قرار داده است، گفت: خوشبختانه همه ستادهای نامزدهای انتخاباتی موضوع نصب پوستر، عکس و تبلیغات در محل‌های مشخص شده را رعایت کردند و اجازه ندادند که با نصب بنر و پوستر بر روی در و دیوار شهر، هزینه‌های گزاف پاکسازی به شهرداری متحمل شود.

وی ادامه داد: شهرداری نیز وظیفه دارد از زمان شروع فرایند رأی‌گیری اقدام به پاکسازی پوستر، عکس، بنر و هرگونه تبلیغات در فاصله 50 متری تمامی مسیرهای منتهی به حوزه‌های اخذ رأی کند که این کار توسط همکاران مان انجام شد.

شهردار یزد با اشاره به پنج محل اخذ رأی در ساختمان‌های شهرداری مرکز، شهرداری‌های مناطق یک، سه، بافت تاریخی و شورای اسلامی شهر، گفت: مجموعه شهرداری تلاش کرد با آماده کردن این شعبات، زمینه را برای حضور راحت مردم شهر دارالعباده در انتخابات فراهم کند.

محی‌الدینی اظهار امیدواری کرد: انشاالله شاهد حضور باشکوه تر مردم در جمعه آینده پای صندوق‌های رأی باشیم و به لطف و فضل الهی نتیجه به فردی که مورد رضایت حضرت ولی عصر(عج) باشد و شخصی که بتواند امور مردم را به خوبی اداره کند و چهار سال، بلکه هشت سال آینده این کشور را با قدرت جلو برد، ختم شود.

نظرشما
آخرین اخبار