کد خبر: ۱۱۵۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۰
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز از فعالان فضای مجازی خواست در آستانه دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اخلاق مداری را رعایت کرده و از هرگونه شایعه افکنی، سیاه نمایی و نشر اکاذیب پرهیز کنند.
طرفداران نامزدها از هرگونه شایعه‌پراکنی پرهیز کنند

فرید نجف نیا گفت: با گسترش و توسعه ارتباطات و فعالیت های مرتبط با فضای مجازی، مسئولیت سنگینی بر دوش کاربران است که باید از هرگونه حواشی، تخریب، تهمت، اهانت، بدگویی و نظایر آن  در فضای مجازی پیشگیری کنند.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز اضافه کرد: رعایت اخلاق انتخاباتی یک ضرورت مهم است و کاربران و فعالان فضای مجازی وظیفه دارند در حفظ ارزش های اسلامی و رعایت اصول اخلاق حرفه ای در انتشار مطالب بکوشند و از هر نوع تشنج و تشویش افکار عمومی اجتناب کنند.

وی تاکید کرد: اصحاب رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی با مطالبه گری، روشنگری و ارتقای آگاهی و دانش مردم، موجب تقویت بنیان‌های مردمی می‌شوند.

نجف نیا با تأکید بر اهمیت حضور فهیمانه و هوشمندانه مردم در رویداد سیاسی انتخابات بیان کرد: تأثیرگذاری اصحاب رسانه حقیقتی انکارناپذیر است که اگر کسی آن را کتمان کند، در واقع انصاف خود را کتمان کرده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز  بیان کرد:  مشارکت بالای مردم از هر قشر و صنف و اندیشه‌ای قطعا برای سرافرازی نظام است و رسانه‌ها نقش موثری در جلب مشارکت حداکثری در دور دوم چهاردهمین  دوره انتخابات ریاست جمهوری ایفا می کنند.

 
 
 
نظرشما
آخرین اخبار