کد خبر: ۱۱۵۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۸
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام گفت: در راستای ارتقای ایمنی جاده‌ها و کاهش تصادفات و به منظور افزایش نظارت بر تردد خودروها و کنترل سرعت غیرمجاز ۱۸سامانه جدید ثبت تخلف در محورهای استان ایلام نصب و راه‌اندازی خواهد شد.
نصب ۱۸ سامانه ثبت تخلف در محورهای پرتردد ایلام؛ بزودی

سید زاهدین چشمه خاور در گفت و گو با آرانیوز از ایلام، گفت: در راستای ارتقای ایمنی جاده‌ها و کاهش تصادفات و به منظور افزایش نظارت بر تردد خودروها و کنترل سرعت غیرمجاز 18سامانه جدید ثبت تخلف در محورهای استان ایلام نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با بیان اینکه 8 سامانه از این سامانه‌ها در محورهای پرتردد ایلام-مهران و ایلام-ایوان-چهارمله نصب می‌شود، افزود: با نصب این سامانه‌ها، تعداد کل سامانه‌های ثبت تخلف در این دو محور به 21 دستگاه می‌رسد.

وی با اشاره به نصب 11 دوربین ثبت تخلف  در سال گذشته گفت: با احتساب این تعداد (نصب 18 سامانه جدید)، کل سامانه‌های ثبت تخلف در استان ایلام به 54 دستگاه خواهد رسید.

چشمه خاور با اشاره به آمار تردد وسایل نقلیه در سه ماهه اول سال جاری، یادآور شد: در این بازه زمانی ( ابتدای فروردین تا پایان خرداد ماه) 15 میلیون و 208 هزار و 837 تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی این استان تردد داشته اند‌.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام افزود: از این میزان تردد 13 میلیون و 210 هزار و 107 تردد مربوط به وسایل نقلیه سواری و وانت بار و یک میلیون و 705 هزار و 571 تردد نیز مربوط به وسایل نقلیه سنگین است.

چشمه خاور گفت: پرترددترین محورها در استان به ترتیب ایلام - چوار با یک میلیون و 541 هزار و 195 و محور ایلام_ صالح آباد با 694 هزار و 396 تردد بوده است.

به گزارش آرانیوز، استان 20 هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای 111 کیلومتر بزرگراه، 670 کیلومتر راه اصلی، 891 کیلومتر راه فرعی و یک هزار و 648 کیلومتر راه روستایی است.

 

 
نظرشما
آخرین اخبار