کد خبر: ۱۱۵۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۱
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه بزرگترین معروف، حفظ نظام جمهوری اسلامی است گفت: انتخاب اصلح، امروز یکی از بزرگترین معروف‌هاست.
امروز انتخاب اصلح از بزرگترین معروف‌هاست

به گزارش آرانیوز از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی امروز در همایش طلایه‌داران تبلیغ (خدمت، جهاد، مقاومت) اظهار داشت: بزرگترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلام است. جبهه‌های مبارزه با کفر متعدد است که دلیل اولویت‌های مقطعی شاید پیش آید، اما آنچه مهم و اساسی است، فرهنگ است.

وی گفت: در تبلیغ دو وظیفه داریم یک رعایت اولویت‌های مقطعی و دیگری توجه به اصول است و از آن جایی که با انسان در تبلیغ سروکار داریم، اساس کار بر فرهنگ است. برای ایجاد مدینه فاضله برای انسان باید فرهنگ درست شود که این کار شدنی است و جایگاه هر انسان بر اساس درکش از فرهنگ است. فرد مبلغ در مکتب انبیاء که مکتب عقل و منطق است، با منطق سروکار دارد و این در حالی است که تبلیغ در مکاتب دیگر بر اساس مکر و دروغ و تزویر است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه غدیر، عید الله اکبر است، افزود: مکتب اهل بیت(ع) مکتب استدلال است که در واقع راه عرفان صحیح برای دیدن حقایق است. در مبارزات استکبار با اهل بیت(ع) کارشان بر تضعیف علمای دین استوار بوده است تا از این طریق اسلام را محو کنند، اما خداوند با حفظ علمای دین ، اسلام را حفظ کرده است. امیرکبیر تلاش کرد تا دین و علم را با هم حفظ کند اما او به دستور ناصرالدین شاه شهید شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به تالیف کتاب روزنه‌هایی از عالم غیب توسط آیت‌الله خرازی ادامه داد: در این کتاب به ابهام‌های مطرح شده توسط مکتب‌های آن زمان پاسخ گفته شده و به شکل مستند به تعدادی از علمای که راه اهل بیت(ع) را طی کرده‌اند، اشاره شده است. حل مشکلات تنها با تخصص امکانپذیر نیست، بلکه با جهت‌دهی دین و فرهنگ به علم و دانش، انجام این کار میسر می‌شود.

عبادی تصریح کرد: دین است که به بشر جهت می‌دهد لذا مبلغین برای تقویت این کار فرهنگی باید کار شایسته‌ای برای نجات بشر  انجام دهند. امروز بشر گرفتار غول بیابانی لیبرال دموکراسی غرب شده و این موضوع به تلاش مبلغین برای ارائه اسلام صحیح نیاز دارد.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی غرب را زمین‌گیر کرد، افزود: در احادیث بر قیام روح الله برای ایجاد بیداری جهانی اشاره شده که امروز آثار آن را در جهان در بزرگداشت مقام ابا عبدالله الحسین(ع) در اربعین و در سراسر جهان مشاهده می‌کنیم. شما ادامه دهنده راه امام حسین(ع) در کربلا هستید و دنیا منتظر یک یا حسین گفتن دیگر است تا معارف اهل بیت(ع) را به تشنگان جهان برسانید.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: این انتخابات بسیار حساس است و باید به وظیفه خود با انتخاب اصلح به عنوان بزرگترین معروف عمل کنیم.

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه دل‌های همه مؤمنین برای تبلیغ آماده است، گفت: محرم امسال دارای شرایط ویژه‌ای است و با توجه به اینکه ذکر تاریخ از آنجایی که آئینه عبرت برای آیندگان است یکی از راه‌های تبلیغ در مواجهه با مخاطبان باید باشد.

به گفته وی بعد از رحلت پیامبر(ص) انحرافاتی در شکل حکمرانی اتفاق افتاد و زمانی که حضرت علی(ع) بیعت با مردم را پذیرفت، توطئه‌های داخلی و خارجی شروع شد که بعد از فروکش کردن فتنه‌های داخلی، موفقیت‌های در مواجهه با تزویر و استکبار کسب شد و در این زمان بود که ناگهان قرآن‌ها به دروغ بالای نیزه رفت و آن حضرت به دلیل بی‌بصیرتی خواص و جمعی دیگر تن به حکمیت داد که نتیجه آن خلع امام(ع) و ابقای معاویه از حکومت بود.

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: این موضوع سبب ایجاد تفرقه و نفاق در بین جامعه اسلامی شد و امام حسن مجتبی(ع) نیز زمانی که مجبور به صلح با معاویه شد، اعلام کرد که یقین دارم که معاویه به این پیمان پایبند نخواهد بود و روزی را می‌بینم که فرزندان شما برای آب و نان خود، دستشان را جلوی فرزندان معاویه دراز می‌کنند.

 
نظرشما
آخرین اخبار