کد خبر: ۱۱۵۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: طرح جامع پایانه مرزی دوغارون که ده سال متوقف شده بود، با نگاه ویژه مسئولین در زمان دولت سیزدهم، از فروردین سال ۱۴۰۲ شروع شده و تا کنون بیش از ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
پیشرفت ۵۵ درصدی پایانه مرزی دوغارون پس از ۱۰سال توقف

به گزارش آرانیوز از مشهد، جعفر شهامت،در جمع خبرنگاران اظهارداشت:در ابتدای دولت سیزدهم، 13 هزار کیلومتر راه آسفالت شده در استان موجود بود که 4 هزار کیلومتر از آن‌ها شرایط مناسبی نداشت و آسفالت 3 هزار کیلومتر از آن‌ها مشکل داشت.

وی ادامه داد: در این سه سال، طرح تحول بهسازی راه‌ها در دستور کار استان قرار گرفت و تا به امروز 1700 کیلومتر بهسازی انجام شده که ارزش 2700 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی تصریح کرد: به لحاظ حجم عملکرد، در این سه سال حدود یک دوره هشت ساله در خراسان رضوی بهسازی صورت گرفته است و مابقی آن با قوت در دستور کار اداره راهداری قرار گرفته است.

شهامت گفت: نقاط حادثه‌خیز و پرتصادف استان، یکی از موضوعات مهم است. از سال 1395 تا 1401، 74 نقطه حادثه‌خیز شناسایی و ایمن‌سازی شده است که 54 نقطه از آن‌ها با سرمایه‌گذاری بیش از 290 میلیارد تومان ایمن‌سازی شده‌اند که این موضوع نشان‌دهنده رشد 3.5 برابری این موضوع در دولت سیزدهم است.

وی افزود: شرایط برای سرمایه‌گذاران در جاده‌ها آماده شده است و تعداد مجتمع‌های خدمات رفاهی جاده‌ای فعال از 45 مورد به 65 مورد افزایش یافته که رشد 45 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی عنوان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم، تجمع رانندگان حوزه کالا در اعتراض به عدم تخصیص کامیون‌ها مشاهده می‌شد. با همت دولت سیزدهم، این امر سامان یافت و بیش از 2500 دستگاه ناوگان کالا و مسافر به استان اضافه شد که رشد 665 درصدی را نشان می‌دهد.همچنین 19 دستگاه انواع لودر و بیل مکانیکی و 22 دستگاه نمک‌پاش برای راهداری زمستانی به استان اضافه شده است.

شهامت افزود:در دوران دولت سیزدهم، رکورد ترانزیت کشور با 15 میلیارد تن در سال 1402 شکسته شد. طرح جامع پایانه مرزی دوغارون که ده سال متوقف شده بود، با نگاه ویژه مسئولین در زمان دولت سیزدهم، از فروردین سال 1402 شروع شده و تا کنون بیش از 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: در این دوره هزار روزه، بیش از 7 کیلومتر راه روستایی به ارزش 1400 میلیارد تومان کار شده است. در دولت سیزدهم، خراسان رضوی رشد 72 درصدی تناژ حمل کالای استان و رشد 91 درصدی در حوزه ترانزیت را تجربه کرده است.

 
نظرشما
آخرین اخبار