کد خبر: ۱۱۵۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۴
عضو شورای سیاستگذاری ستاد مرکزی مسعود پزشکیان گفت: روز جمعه اول وقت نه آخر وقت به پای صندوق‌های رای می‌رویم؛ دولت آقای پزشکیان دولت جناحی نخواهد بود، دولت فراگیر ملی خواهد بود.
ظریف: روز جمعه اول وقت ‌به پای صندوق‌های رای می‌رویم

به گزارش آرانیوز از یزد، محمدجواد ظریف امشب در تجمع حامیان مسعود پزشکیان که در مسجد روضه محمدیه(حظیره) برگزار شد با بیان اینکه یزد پایتخت اصلاحات، شهر خاتمی بزرگ، شهر شهید صدوقی(ره) است اظهار داشت: برای من باعث افتخار است که بارها مراسم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را از این مسجد دیدم و امروز در این مسجد حضور دارم.

وی با بیان اینکه امیدوارم به حق امام حسین(ع) روز جمعه مردم ما سربلند شوند گفت: همه این کارها برای این است که در راه اسلام، آزادی و استقلال این کشور پیش برویم.

عضو شورای سیاستگذاری ستاد مرکزی مسعود پزشکیان با بیان اینکه امروز ما در برابر یک انتخاب تاریخی قرار داریم گفت: جمعه گذشته، درصد بالایی از مردم ایران اعلام کردند که به شرایط کنونی، راضی نیستند و از شرایط کنونی رضایت ندارند و خواهان تغییر هستند؛ این جمعه ما به تغییر رای خواهیم داد؛ این جمعه ما کسانی که ایران را به تحریم کشاندند و ایران را تحقیر کردند را به خانه خواهیم فرستاد.

ظریف گفت: این جمعه شیرزنان ما با حضور در پای صندوق‌های رای به گشت ارشاد نه خواهند گفت؛ جوانان ما این جمعه با حضور در پای صندوق‌های رای به فیلترکردن اینترنت و فروش فیلترشکن نه خواهند گفت، این جمعه مردم ما به خوردن از جیب مردم و کوچک کردن سفره مردم، بزرگ کردن اختلاس و فساد نه خواهند گفت.

وی افزود: این جمعه مردم ما به جناح بازی، خط بازی، فداکردن منافع ملی برای منافع کورجناحی نه خواهند گفت، این یک اقدام بزرگ برای گفتن نه به کسانی است که می‌خواهند اکثریت را از صحنه خارج کنند؛ این انتخاب ماست و فرصت انتخاب را از دست ندهیم و اجازه ندهیم گروهی در برابر 80 میلیون بیننده هوشیار ایرانی در دوربین نگاه کنند و به ما دروغ بگویند.

عضو شورای سیاستگذاری ستاد مرکزی مسعود پزشکیان بیان کرد: ما به فردی رای خواهیم داد که قول داده به ما دروغ نگوید، شرافت و شجاعت دارد و منافع مردم را فدای منافع خود و هم گروهی‌هایش نمی‌کند؛ ما می‌توانیم، ما مردم بزرگی هستیم، ما مردمی هستیم که در طول تاریخ در برابر اشغالگران ایستاده‌ایم،شهدای زیادی تقدیم کرده‌ایم اما هیچ گاه اشغالگران را نپذیرفتیم و هر کسی که وارد ایران شده به جای اینکه ما را به شکل خود درآورد، خود به شکل ما درآمده است.

ظریف با بیان اینکه من عاشق شما هستم گفت: این مردم سزاوار عشق ما هستند نه سزاوار محدودیت ما، باید به این مردم که بزرگترین فرصت کشور هستند بالندگی داد نباید آنها را در قفس گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران بزرگترین سرمایه ما هستند، شما سرمایه را گسترش می‌دهید نه اینکه آن را محدود کنید و برای آن قیم بگذارید.

عضو شورای سیاستگذاری ستاد مرکزی مسعود پزشکیان ادامه داد: من به تمام 60 درصدی که جمعه گذشته در انتخابات شرکت نکردند احترام می‌گذارم و در برابر آنها سر تعظیم فروآورده و پوزش می‌طلبیم که آنها را ناامید کردیم اما ناامیدی بزرگترین دشمن ماست و ما امید خود را روز جمعه زنده‌خواهیم کرد.

ظریف بیان کرد: سفره ما را کوچک کردند، کشور ما را تحقیر کردند ولی اجازه نخواهیم داد امید ما را بکشند، اجازه نخواهیم داد به ما نگاه کنند و در چشم ما دروغ بگویند، اجازه نخواهیم داد پول مردم را به جیب کاسبان تحریم بریزند.

وی با تاکید بر اینکه مردم دوست داشتنی، بزرگ، بزرگوار و بخشنده هستند گفت: در گذشته نخواهیم ماند و به آینده خواهیم رفت؛ ما یک بار دیگر، شهر یزد، شهر میراث جهانی را پایتخت گردشگری خواهیم کرد؛ ما ایران سرافراز را به جایگاه گردشگری جهانی‌اش بازخواهیم گرداند.

عضو شورای سیاستگذاری ستاد مرکزی مسعود پزشکیان گفت: ما اجازه نخواهیم داد مردم سربلند ایران سوار هواپیمای قراضه شوند، ما اجازه نخواهیم داد خطوط مواصلاتی از دور ایران را بچرخد و به جای اینکه ما تحریم را دور بزنیم آنها ما را دور بزنند.

ظریف با بیان اینکه این اجازه در اختیار مردم است و مردم اگر روز جمعه پای صندوق‌های رای رفتند و رفقا، همسایه‌ها و همکارانی که به هر دلیل با صندوق‌ها قهر کردند را به انتخابات آوردند شنبه ‌می‌توانند جشن بگیرند و به دنبال تعامل عزت مند با جهان بروند و با تمام جهان رابطه داشته باشند و شعار نه شرقی نه غربی را بار دیگر زنده کنند.

وی تصریح کرد: شما مردم می‌توانید اما روز جمعه روز انتخاب است، جمعه گذشته نگاه به گذشته بود و جمعه آینده نگاه به آینده است؛ ما آینده خود را فدای گذشته نمی‌کنیم؛ ما اجازه نخواهیم داد که گروهی آینده ما را به گذشته خودشان وصل کنند و با ناامیدکردن ما قدرتشان را ادامه دهند.

عضو شورای سیاستگذاری ستاد مرکزی مسعود پزشکیان تصریح کرد: مردم پاک و شریف هستند، نباید با آنها به عنوان متهم برخورد شود، مردم مدعی هستند؛ اجازه ندهید به شما دروغ، آمار غلط بدهند و بگویند برجام کلاهی بود که بر سر ایران رفت، اگر کلاه بود سه سال کشور در دست شما بود چرا خارج نشدید؛ گفتید به خاطر وفای به عهد بود، باز هم به مردم دروغ می‌گویید، علت اینکه از برجام خارج نشدید چون نمی‌توانستید مثل برجام مذاکره کنید.

ظریف بیان کرد: مگر نگفتید اگر روحانی رئیس جمهور نبود با اف ای تی اف مخالفت نمی‌کردید، یعنی برای منافع حزبی خودتان سالانه ده‌ها میلیارد دلار به ایران خسارت زدید؛ و بعد کارت‌های یارانه به مردم دادید؛ پول خودمان را به ما صدقه می‌دهید؟ حیا نمی‌کنید؟

وی ادامه داد: اگر این هزینه‌هایی که می‌کنید از پول بیت‌المال است که باید کسانی که از پول بیت المال خرج انتخاباتی کرده‌اند را به زندان فرستاد، مگر مراسم انتخاباتی در اماکن تاریخی ممنوع نیست؛ چرا در میدان امیرچقماق برگزار کردید؟ قانون میثاق ما و ملت است چرا قانون شکنی می‌کنید؛ اما اگر این پول از بیت‌المال نیست بگویید از کجا آورده‌اید بگویید کاسبان تحریم چگونه پول خون ما را به عنوان صدقه به ما می‌دهند.

عضو شورای سیاستگذاری ستاد مرکزی مسعود پزشکیان ادامه داد: بله اقلیتی می‌خواهند آزادی بیان اکثریت را محدود کند اما ما که اقلیت هستیم می‌خواهیم اکثریت آزادی بیان داشته باشد؛ چای دبش و مانند آن اول فسادی است که در اثر تحریم و بعدا شفافیت ایجاد می‌شود، برای همین است که کاسب تحریمند.

ظریف خاطرنشان کرد: روز جمعه اول وقت نه آخر وقت، با توسل به حضرت حجت(عج) به پای صندوق‌های رای می‌رویم تا کاسبان تحریم را به خانه بفرستیم، دولت آقای پزشکیان دولت جناحی نخواهد بود، دولت فراگیر ملی خواهد بود و تنها ملاک و میزان دولتش صداقت و پاکدستی و عقلانیت است.

وی بیان کرد: در این دولت کسانی که عقلانیت را کنار گذاشتند و در دنیایی از توهم زندگی می‌کنند جایی نخواهند داشت اما آغوش دولت برای همه باز خواهد بود و مردم ناظر بر اجرای تعهدات پزشکیان خواهند بود و کمیته مردمی نظارت بر دولت با حضور فرهیختگان باید مطالبه گری کند تا هر کسی به دولت رفت بداند که در برابر قول‌هایی که داده است ضمانت باید بدهد و بداند اگر نتوانست، با صداقت به مردم گزارش بدهد که نگذاشتند و نشد.ما اجازه نخواهیم داد معلمینمان در برابر خانواده شرمنده، سالمندان در برابر رساندن روزی به خانواده‌هایشان شرمنده شوند، دولت پزشکیان دولت وحد ملی خواهد بود و شما ناظر بر دولت هستید.

 

 
نظرشما
آخرین اخبار