کد خبر: ۱۱۵۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۱
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان بر لزوم تعیین تکلیف وضعیت سهام عدالت مردم این استان تأکید کرد.
وضعیت سهام عدالت مردم سمنان تعیین تکلیف شود

به گزارش آرانیوز از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی در دیدار با مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی استان سمنان اظهار داشت: هم‌اکنون متأسفانه وضعیت سهام عدالت مردم استان سمنان مبهم است.

وی با بیان اینکه بسیاری از دارندگان سهام عدالت در استان سمنان به دلیل مشکلاتی که در شرکت تعاونی سهام عدالت ایجادشده است نمی‌توانند از دارایی خود برای رفع نیازهایشان استفاده کنند افزود: لذا رفع این مسئله باید موردتوجه دستگاه‌های مسئول قرار گیرد.

امام‌جمعه سمنان با تأکید بر لزوم توجه ویژه دستگاه‌های اجرایی به نقاط مختلف استان سمنان به مناطق محروم این استان خاطرنشان کرد: وسعت و گستردگی استان سمنان باید به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم در جذب اعتبارات ملی مدنظر قرار گیرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر بر مسائل اقتصادی افزود: زمینه رشد تولید و اقتصاد در استان سمنان با توجه به وجود شهرک‌های صنعتی متعدد فراهم‌ شده است.

وی با تأکید بر حمایت از همه سرمایه‌گذاران به‌ویژه سرمایه‌گذاران بومی استان گفت: با توجه به نام‌گذاری سال 1403 به‌عنوان سال جهش تولید با مشارکت مردم از سوی مقام معظم رهبری، لازم است زمینه استفاده از سرمایه‌های خرد در بخش تولید فراهم شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان سمنان ایجاد اطمینان در فضای سرمایه‌گذاری را یکی از عوامل انگیزشی مشارکت مردم در تولید دانست و اظهار داشت: اگر در سال‌های گذشته از بسترهایی همچون بورس سلب اعتماد نشده بود این بستر می‌توانست زمینه هدایت سرمایه‌های خرد را به بخش تولید فراهم کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی با یادآوری اتفاقات رخ داده در بورس تهران در سال‌های گذشته تصریح کرد: افرادی که سرمایه‌های خرد در اختیار دارند، نمی‌دانند این سرمایه‌ها را در کدام بخش قابل اطمینان در بازار سرمایه سرمایه‌گذاری کنند که حداقل اصل دارایی آنها آسیب نبیند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود برنامه‌ریزی برای جذب درآمدهای صنایع استان سمنان به بانک‌های این استان را مهم عنوان کرد و گفت: باید تلاش کنیم بخشی از درآمد ناشی از فعالیت‌های بخش صنعت در استان سمنان به داخل همین استان هدایت شود.

امام‌جمعه سمنان با قدردانی از تلاش‌های مدیرکل پیشین این دستگاه گفت: تغییر مدیران با هدف ایجاد تحول در عملکرد دستگاه‌های اجرایی صورت می‌گیرد و لذا امری مثبت و مغتنم محسوب می‌شود.

در این دیدار آقای "محمدرضا کاظمی" نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دولت سیزدهم در بخش‌های مختلف اقتصادی استان، اهداف و برنامه‌های خود در دوره جدید را تشریح کرد.

 

نظرشما
آخرین اخبار