کد خبر: ۱۱۵۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۹
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از واگذاری سه هزار و ۵۰۰ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت به متقاضیان خبر داد و گفت: در آینده نزدیک حدود چهار هزار قطعه زمین دیگر نیز به متقاضیان استان اختصاص می‌یابد.

واگذاری ۳ هزار قطعه زمین به متقاضیان جوانی جمعیت در خوزستان

به گزارش آرانیوز از اهواز، میثم آذرسا اظهار داشت: ساخت حدود 77 هزار واحد مسکن مهر در دستور کار استان خوزستان بود که تاکنون 64 هزار واحد آن تکمیل شده و مابقی درگیر مسائل حقوقی هستند.

وی بیان کرد: از تعداد واحدهای باقیمانده واحدهای مسکن مهر، تاکنون 2 هزار واحد را تعیین‌ تکلیف شده که تا هفته دولت، یک هزار واحد دیگر تکمیل می‌شود. برای واحدهای مسکن مهر استان، 600 فقره آسانسور از صندوق ملی مسکن درخواست شده که این موضوع تا هفته دولت عملیاتی می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان بیان کرد: طی 2 سال گذشته، 25 طرح آماده‌سازی در جهت تکمیل سایت‌های مسکن مهر استان انجام شده که از پیشرفت فیزیکی حدود 60 درصدی برخوردار هستند، البته پیش‌بینی شده تا هفته دولت این میزان به 80 درصد برسد. در حال حاضر 20 هزار واحد فعال در طرح نهضت ملی استان وجود دارد که به صورت متوسط حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی اضافه کرد: موضوع زیرساخت ها در طرح‌های اقدام ملی مسکن به طوری جدی دنبال می شود و امیدوارم تا یک ماه آینده با جذب یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار از صندوق ملی مسکن، سایت‌های مسکن استان پویاتر شوند.

آذرسا با بیان اینکه برای ساخت مسکن در استان حدود سه هزار هکتار زمین، هدفگذاری شده است، گفت: 110 سایت مسکن به مساحت 210 هکتار در حال آماده‌سازی است و 730 هکتار دیگر نیز برای یک ماه آینده برنامه‌ریزی شده است.

بر اساس این گزارش طی چهار سال باید 280 هزار واحد مسکن ملی در استان خوزستان ساخته شود.

انتهای پیام/

 
 
نظرشما
آخرین اخبار