کد خبر: ۱۱۵۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۹
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: راه‌اندازی تشکل‌های تخصصی صنایع‌دستی در استان می‌تواند نقش مهمی در ایجاد درآمد پایدار و ترویج صنایع‌دستی منطقه داشته باشد.

لزوم راه‌اندازی تشکل‌های تخصصی صنایع‌دستی در کردستان

به گزارش آرانیوز از سنندج، سعید نظری روز یک‌شنبه ١٧ تیرماه ١٤٠٣ در این‌باره اظهار کرد: در راستای ایجاد تشکل‌های تخصصی صنایع‌دستی در استان، انتخابات اتحادیه رشته‌های رودوزی‌های سنتی و سراجی‌سنتی برای انتخاب هئیت مدیره با حضور اعضا در سنندج برگزار شد.

معاون صنایع‌دستی کردستان افزود: هدف از این اقدام حفظ، حراست و احیای رشته‌های صنایع‌دستی و حمایت از تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع‌دستی به‌منظور توسعه و ترویج هنرهای سنتی استان است.

او عنوان کرد: صنعتگران و فعالان صنایع‌دستی می‌توانند در قالب این تشکل‌های مردمی با استفاده از توانمندی‌های همدیگر و با هم‌فکری و هم‌افزایی بیشتر برای رسیدن به اهداف مشترک متعالی گام‌های مهمی بردارند.

نظری یادآور شد: کردستان دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه صنایع‌دستی است و تعداد زیادی از هنرمندان، تولیدات خود را در طول سال در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی عرضه می‌کنند و قطعا ایجاد شرکت‌های تعاونی صنایع‌دستی هم بر کیفیت و هم در فروش محصولات موثر است.

معاون صنایع‌دستی کردستان بیان کرد: امید است با وجود ظرفیت غنی از دست‌ساخته‌ها و صنایع‌دستی کردستان و با همکاری و تعامل میان هنرمندان و صنعتگران بتوان در معرفی تولیدات صنایع‌دستی و رفع مشکلات هنرمندان و کارآفرینان این حوزه گام‌های مهمی برداریم.

نظرشما
آخرین اخبار