کد خبر: ۱۱۶۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۹
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌ شرقی، گفت: سال گذشته سه هزار و ۳۴۱ فقره پرونده تعزیراتی در استان تشکیل شد.

تشکیل ۳۳۴۱ فقره پرونده تعزیراتی در آذربایجان‌ شرقی

به گزارش آرانیوز،، صمد حضرتی با اعلام این‌که 110 طرح نظارتی از سال گذشته تاکنون در استان اجرا شده است، اظهار داشت: این طرح‌ها با همکاری و هماهنگی نهادهای متولی در زمینه بازرسی از بازار و واحدهای صنفی اجرا شده است.

وی افزود: این طرح‌ها از جمله شامل نظارت ویژه اربعین، مسکن، محصولات پتروشیمی، بازگشایی مدارس، نانوایی‌ها، لاستیک خودرو و لوازم خانگی و طرح نظارت ویژه ماه محرم است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه این طرح ها در قالب طرح های مشترک با سایر نهادهای متولی برگزار شد، گفت: در اجرای این طرح در سال گذشته 9 هزار و 66 مورد بازرسی در استان انجام و یک هزار و 687 واحد دارای تخلف شناسایی و سه هزار و 341 فقره پرونده تشکیل شد که این تعداد در مقایسه با سال 1401 حدود 32 درصد افزایش یافته است.

حضرتی، با تاکید بر اینکه سیاست سازمان تعزیرات حکومتی افزایش گشت های مشترک نظارت و بازرسی بر بازار است، ادامه داد: اجرای این گشت ها تاثیر زیادی در بازار دارد و موجب آرامش در بازار و جلوگیری از بروز تخلفات صنفی می شود.

وی یادآوری کرد: در حوزه کالا و خدمات 12 هزار و 545 فقره پرونده وارد، 12 هزار و 495 فقره پرونده مختومه و در رسیدگی به این پرونده ها بیش از هفت هزار و 650 میلیارد و 783 میلیون ریال محکومیت برای متخلفان صادر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی، عمده تخلفات بازاریان و اصناف را عدم درج قیمت کالا، گرانفروشی، عرضه خارج از شبکه، عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تقلب و عدم صدور فاکتور اعلام کرد.

حضرتی افزود: در حوزه قاچاق کالا و ارز سه هزار و 905 فقره پرونده وارد و سه هزار و 802 فقره پرونده مختومه شد.

وی با بیان اینکه در کنار انجام وظایف ذاتی خود به فکر جان و سلامت روحی و روانی مردم هستیم، اظهار کرد: در حوزه بهداشت، دارو و درمان 820 پرونده تخلف وارد و 818 پرونده مختومه شده و در این بخش برای متخلفان بیش از 146 میلیارد و 321 میلیون ریال جریمه صادر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی در مجموع 17 هزار و 268 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی استان وارد و 17 هزار و 117 پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و مختومه شده است.

حضرتی، با تاکید بر اینکه بازاریان و اصناف استان از متدین ترین اقشار جامعه بوده و در صحنه های مختلف دفاع از کشور حضور فعالی داشتند، ادامه داد: این استان در طول تاریخ به لحاظ وجود کسبه متشرع و منصف زبانزد است.

انتهای پیام/

 
نظرشما
آخرین اخبار