کد خبر: ۱۱۶۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۱
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری آئین معارفه نماینده جدید ولی فقیه در آذربایجان شرقی با مراسم استقبال مردمی در تبریز خبر داد.
معارفه نماینده جدید ولی فقیه در مراسم استقبال مردمی در تبریز

به گزارش آرانیوز از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی ظهر امروز 20 تیر با اشاره به انتصاب امام جمعه جدید تبریز و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از سوی مقام معظم رهبری گفت: مراسم معارفه حجت الاسلام والمسلمین احمد مطهری‌اصل ساعت 11 جمعه 22 تیر و در آئین نماز جمعه با حضور محمد محمدی‌گلپایگانی رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خاطر نشان شد: بر همین اساس مراسم استقبال مردمی از نماینده جدید ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز پیش از خطبه های نماز جمعه و با حضور آحاد مردم تبریز از میدان ساعت به سمت مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر برگزار خواهد شد.

گفتنی است حجت الاسلام احمد مطهری اصل متولد 1341 در تبریز و از روحانیون و علمای آذربایجان شرقی است که مدیریت حوزه علمیه استان از سوابق مدیریتی و حوزوی وی محسوب می شود.

حجت الاسلام مطهری‌اصل پس از شهادت آیت الله سیدمحمدعلی آل هاشم ششمین امام جمعه تبریز از سوی مقام معظم رهبری ابتدا به سمت امام جمعه موقت و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و سپس از تیرماه 1403 به نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان شرقی و هفتمین امامت جمعه تبریز منصوب شد.

 
نظرشما
آخرین اخبار